Sony i1 Honami – front

Sony i1 Honami po raz kolejny pojawia się na zdjęciach, wygląda jak Xperia Z

Sony Honami, znany też jako Xperia i1 to smartfon o którym słyszała już chyba większość technologicznych geeków. Urządzenie ma posiadać 20MP kamerę zdolną konkurować nawet z takimi aparatami, jak ten umieszczony w Lumii 1020. W sieci właśnie ukazały się jego kolejne nieoficjalne zdjęcia.

Sony i1 Honami - front

Jeśli fotografie faktycznie są prawdziwe, to smartfon pod względem designu będzie tylko lekko zmodyfikowaną wersją Xperii Z. Płaski, lustrzany tył w którego lewym górnym rogu umieszczono obiektyw 20MP kamery Exmor od razu budzi skojarzenia z “Zetką”. Na dolnej krawędzi smartfona umieszczono ogromny grill głośnika, możemy się więc spodziewać, że Honami pod względem audio będzie całkiem mocną słuchawką. Jak się możecie domyślać, Honami na wzór Xperii Z będzie urządzeniem kurzo i wodoodpornym.

Sony i1 Honami - grill głośnika

Nie wiem jak Wam, ale mi Sony i1 Honami średnio się podoba. Miałem nadzieję, że Sony zaprezentuje coś nowego, świeżego, o odmienionym designie, a tutaj mamy postępowanie godne Samsunga – nowy smartfon w starym stylu. Może i niektórym Xperia Z przypadła do gustu, ja osobiście jej raczej nie trawiłem a to ze względu na gładkie powierzchnie, które momentalnie łapały odciski palców. Wszystko wskazuje na to, że Honami tez będzie posiadać tą nieszczęsną cechę.

Sony i1 Honami - tył

Ciekawi mnie także kamera Honami. Niestety już sam fakt, że smartfon gabarytowo wygląda na cienki zaczynam powątpiewać, czy znajdzie się tu miejsce np. na optyczną stabilizację obrazu. Oczywiście nie możemy już w tej chwili oceniać tego urządzenia i wydawać nań wyroku. Poczekajmy na jego oficjalną prezentację, wtedy też poznamy jego wady i zalety.

Źródło