Sony-Nexus-X-leak-0

Sony Nexus X, konkurencja dla LG Nexus 4?

Jeśli wierzyć najnowszym przeciekom – Google planuje w najbliższym czasie wypuścić nie jednego, lecz kilka nowych smartfonów z linii Nexus. Poznajcie Sony Nexus X.

Sony Nexus X - leak

Dosłownie kilka dni temu, przedstawiałem Wam na łamach portalu zdjęcia, które przedstawiały smartfon LG Nexus 4 – domniemanego następcę Galaxy Nexus. Tym razem w sieci pojawiły się inne zdjęcia, które ukazują jeszcze innego Nexusa, tym razem spod znaku Sony. Urządzenie, które możecie oglądać na zdjęciach, nosi rzekomo nazwę Nexus X i zostało wyposażone w duży ekran o proporcjach 16:9. Przód smartfona (oprócz wyświetlacza) mieści jedynie przyciski programowe, głośnik, kamerę do rozmów wideo i szereg czujników.

Na fotografii, przedstawiającej Nexus X z tyłu, widać kamerę z fleszem LED, logo Sony i Google. Na lewej krawędzi ukryto gniazdo micro USB oraz dziwne, 3-stykowe złącze (najprawdopodobniej do jakiejś stacji dokującej).

Sony Nexus X - leak

Nie wiadomo oczywiście, czy zdjęcia są prawdziwe. Mimo wszystko byłoby bardzo ciekawie, gdyby zamiast jednego – pojawiło się kilka, różnych smartfonów Nexus. Swoją drogą, plotki mówią także o kolejnym, samsungowym Nexusie – Galaxy Nexus 2.

Aktualizacja: W tej chwili z całą pewnością można stwierdzić, że powyższe zdjęcia zostały sfałszowane. Ten fakt jednogłośnie potwierdziły praktycznie wszystkie, większe portale technologiczne.

Źródło: Ameblo