Sony-Xperia-nyphon-przeciek-0

Sony Nypon – pierwszy smartfon Sony bez Ericssona?

W sieci pojawiły się zdjęcia nieznanego dotąd smartfona, brandowanego jako Sony (bez Ericsson).

Sony Xperia Nyphon

Pewnie już wszyscy wiedzą, że Sony rozstaje się z Ericssonem – wskutek czego nie będzie już więcej smartfonów Sony Ericssona, lecz pojawią się za to Sony. Do tej pory nie wiedzieliśmy, co Sony planuje samodzielnie wypuścić na rynek smartfonów. Na blogu SEMC pojawiły się dwa zdjęcia, przedstawiające nieznanego dotąd smartfona ze stajni Sony – model oznaczony jako LT22 (Nypon, Nyphon).

Sony Xperia Nyphon

Według plotki – Sony (Xperia) Nypon będzie oparty o dwurdzeniowy, 1GHz chipset ST-Ericsson NovaThor U8500, 1GB pamięci RAM i 16GB ROM, oraz system Android Gingerbread (który ma zostać potem zaktualizowany do Ice Cream Sandwich). Urządzenie będzie również posiadać 4-calowy ekran o rozdzielczości qHD, oraz 8MP kamerę Exmor R.

Oczywiście powyższe informacje należy traktować wyłącznie jako plotkę – w tej chwili Sony nie wydał na ten temat żadnego oficjalnego oświadczenia. Kiedy LT22 zostanie zaprezentowany? Odbędzie się to najprawdopodobniej na targach CES 2012, gdzie być może zobaczymy go w towarzystwie Sony Ericsson Xperia Arc HD.

Źródło: PhoneArena