Sony Xperia E dual

Sony oficjalnie zaprezentował smartfony Xperia E oraz Xperia E dual

Japoński producent ujawnił swoje dwa, najnowsze smartfony z systemem Android – Sony Xperia E i Xperia E dual.

Sony Xperia E

Obydwa smartfony różnią się od siebie m.in. tym, iż model Xperia E dual obsługuje dual SIM, a Xperia E nie. Poza tym producent zdecydował się na dziwne posunięcie – Xperia E na starcie ma działać w oparciu o Android 4.1 JB, natomiast Xperia E dual na bazie Android 4.0 ICS.

Jak wygląda pełna specyfikacja tego duetu? Według producenta, urządzenia mają 3.5-calowy wyświetlacz HVGA, jednordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon MSM7227A z procesorem o taktowaniu 1 GHz, 3.2 MP kamerę (brak kamerki do rozmów wideo), 4 GB pamięci masowej (dla użytkownika dostępne 2.2 GB) oraz slot na karty microSD.

Ogniwo zasilające w urządzeniach stanowi 1,530 mAh ogniwo, które ma starczyć na 6-godzin rozmów lub 530 godzin czuwania. Jeśli chodzi o dźwięk, zastosowano tu technologię xLOUD, która powinna znacznie poprawić wrażenia audio.

Do sklepów trafi klika wersji kolorystycznych tych urządzeń. Xperia E dostępna będzie w kolorze czarnym, białym i różowym, natomiast model Xperia E dual jedynie w kolorze czarnym i złotym. Obydwa smartfony pojawią się w sprzedaży na początku przyszłego roku, ich cena nie jest jeszcze znana (zważywszy na specyfikację, powinna być bardzo niska).

Aktualizacja: Poznaliśmy już ceny tych dwóch modeli. Sony za model Xperia E zażyczy sobie około 160 euro (jakieś 665 zł), natomiast wariant z obsługą dwóch kart SIM, Xperia E Dual – ma kosztować 10 euro więcej, czyli około 705 zł. Trzeba przyznać, że cena obydwóch modeli jest bardzo atrakcyjna i smartfon z pewnością znajdzie wielu nabywców.

Źródło: GSMArena


  • Seba

    Posiadam xperie e dual i jak na ta specyfikacje nic się nie wiesza i wszystko pięknie działa . Czekam na aktualizacje do androida 4.1.Polecam