Sony Xperia Tablet Z

Sony oficjalnie zaprezentowało tablet Sony Xperia Tablet Z

Sony na targach CES 2013 zaprezentowało smartfon Xperia Z. Dzisiaj ten japoński producent pokazał „większego brata” modelu Z – tablet Xperia Tablet Z.

Sony Xperia Tablet Z

Według specyfikacji podanej przez Sony, urządzenie ma 10.1-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli, wraz z silnikiem Mobile BRAVIA Engine 2. Xperia Tablet Z ma także czterordzeniowy chip Qualcomm Snapdragon S4 Pro o taktowaniu 1.5 GHz (prawdopodobnie jest to APQ8064).

Na pokładzie znajdziemy też 8.1 MP kamerę, slot na karty microSD, NFC oraz łączność LTE. Co ciekawe, producent w swoim tablecie zastosował dźwięk Sony S-Force, który podobno daje „poczucie przestrzeni dźwięku”. Jeśli chodzi o system, mamy tu oczywiście Android 4.1 Jelly Bean. Urządzenie, tak jak i Xperia Z – jest kurzo- i wodoodporne.

Sony wykonało kawał dobrej roboty także w przypadku obudowy. Mierzy ona zaledwie 6.9 mm grubości i waży 495 g.

Kiedy Xperia Tablet Z trafi do sklepów? Niestety producent tego nie ujawnił. Nie wiemy także, jaka będzie jego przyszła cena. Więcej szczegółów nt. urządzenia pojawi się zapewne już w przyszłym miesiącu, na barcelońskich targach Mobile World Congress 2013.

Źródło: Pocket-lint