Android Jelly Bean – logo

Sony ogłasza, które smartfony i tablety dostaną Android 4.3

Sony dość szybko zareagowało na prezentację kolejnej odsłony systemu Android i już dzisiaj opublikowało listę, dzięki której dowiadujemy się, które produkty tego producenta dostaną upgrade do Androida 4.3 Jelly Bean. Jak więc wygląda ta lista zwycięzców?

Android Jelly Bean - logo

Na najnowszego Andka mogą liczyć następujące smartfony:

Jeśli chodzi o tablety, to 4.3 Jelly Bean dostanie najnowszy produkt Sony z tej półki, czyli Xperia Tablet Z. Nie ma co w ogóle liczyć na 4.3 dla tabletu Xperia Tablet S.

Sony w tej chwili udostępnia upgrade do Jelly Bean 4.2 dla smartfonów Xperia Z i Xperia ZL. Od początku kwietnia aktualizacja 4.2 jest dostępna także dla Xperii ZR i Xperii Tablet Z. Mimo wszystko jeszcze sporo urządzeń tego japońskiego producenta czeka na upgrade.

Niektóre starsze smartfony, które działają obecnie w oparciu o Android 4.1 są nadal sprawdzane przez Sony. Jest więc całkiem prawdopodobne, że Japończycy zdecydują się zaktualizować niektóre z nich od razu do Jelly Bean 4.3.

Oczywiście w tej chwili nie wiadomo, kiedy można się spodziewać pierwszych aktualizacji produktów Sony do Andka 4.3. Radzę mieć także na uwadze, że wcześniej ustalony harmonogram może ulec zmianie. Jestem jednak pewien, że Sony już wkrótce opublikuje pełniejszą listę sprzętów, które otrzymają 4.3 oraz przybliżone ramy czasowe, kiedy to nastąpi.

Źródło: Sony