Android 4.1 Jelly Bean

Sony opublikowało listę smartfonów Xperia, które dostaną Jelly Bean

Sony zaprezentowało listę smartfonów z serii Xperia, które w niedalekiej przyszłości otrzymają aktualizację do Android 4.1 Jelly Bean.

Android 4.1 Jelly Bean

Ta lista szczęśliwców, to jednocześnie „wyrok” dla innych urządzeń, które na liście się nie znalazły. Jakie więc urządzenia i kiedy dostaną Jelly Bean od Sony? Japoński producent aktualizowanie zacznie od swoich nowych, najwyższych modeli. W pierwszym kwartale przyszłego roku JB pojawi się dla urządzeń Xperia T, Xperia TX oraz Xperia V.

Niestety, posiadacze słuchawek Xperia S, Xperia acro S, Xperia ion, Xperia P, Xperia go oraz Xperia J – będą musieli na nowy firmware poczekać trochę dłużej. Sony niestety nie sprecyzowało terminu, kiedy nastąpi aktualizacja.

Wszystkie pozostałe smartfony, a w szczególności linia Xperia z 2011 roku – mogą zapomnieć o Jelly Bean. Według Sony, ewentualna aktualizacja mogłaby nie spełniać należytych standardów, zarówno użytkownika, jak i producenta. Mówiąc prościej – Sony „ściemnia”, że telefony z 2011 roku są zbyt słabe, aby udźwignąć upgrade. Jest to stara, dobrze znana śpiewka, gdyż producenci najwyraźniej nie potrafią powiedzieć wprost, iż przestają wspierać dane urządzenie, tylko wolą wymigiwać się zbyt słabą specyfikacją.

Źródło: GSMArena