Smartfon NoName z Windows Phone

Sony planuje smartfon z Windows Phone?

Czy Sony ma zamiar zaprezentować w tym roku swój pierwszy smartfon oparty o Windows Phone? Jeśli wierzyć najnowszym plotkom, to tak. Nowy sprzęt ma podobno zadebiutować w połowie 2014 roku, jako smartfon z linii Vaio.

Smartfon NoName z Windows Phone

To już nie pierwsze przymiarki Sony do microsoftowego Windows Phone. W 2010 roku, jeszcze wspólnie z Ericssonem Sony chciało zacząć produkować słuchawki oparte o Windows Phone 7. Zbudowano wtedy nawet prototyp takiego sprzętu, model Sony Ericsson Jolie. Jak zapewne wiecie, konsorcjum Sony Ericsson nigdy tego sprzętu nie wprowadziło do sklepów, jednak Sony może teraz naprawić ten błąd.

Sony Ericsson Jolie

Sony Ericsson Jolie

Ten Japoński gigant już podobno pracuje nad sprzętem z Windows Phone 8. Czy Sony uda się konkurować na tym polu z Nokią, która kontroluje 92% udziałów tego rynku? HTC, które wypuściło kilka swoich, całkiem udanych modeli z WP8 – teraz jakoś nie pała pośpiechem, aby zaprezentować swoje nowe produkty z WP. Podobnie jest z tuzem ekosystemu Android, Samsungiem, który co prawda ma swoje słuchawki w WP, jednak nie odnosi na tej płaszczyźnie żadnych większych sukcesów.

Oczywiście z całej sytuacji najbardziej zadowolony będzie Microsoft, który wśród producentów sprzętu ze swoim OS’em z chęcią oprócz Sony zobaczyłby także ZTE. Zarówno Sony jaki i ZTE czekają teraz podobno na debiut Windows Phone 8.1 i dodatkową motywację ze strony Microsoftu, w postaci zwolnienia z opłat licencyjnych za WP. Co z tego wyniknie? Przekonamy się już w tym roku.

Aktualizacja (11.I.2014): Dyrektor microsoftowego Windows Phone, Greg Sullivan, potwierdził, że Sony faktycznie wypuści urządzenia oparte o WP już w tym roku. Pierwsze smartfony mają pojawić się w połowie tego roku, jako linia Vaio. Sony aby zachęcić do wybrania właśnie jego smartfonów ma instalować w pamięci różne dodatkowe usługi, jak np. Music Unlimited lub Video Unlimited.


  • https://www.facebook.com/pages/Nazir/129553720567082 Nazir

    Gdybym miał dziś wybór Windows Phone jako XperiaZ1 lub Ultra to bym brał a za Androsyf dziękuję Sony .