Sony PlayStation Suite przyniesie gry z PS na smartfony z Androidem

Sony PlayStation Suite zaprezentowane na dzisiejszej konferencji prasowej Sony w Tokio, to nowa platforma, która ma zapewnić użytkownikom systemu Android większość gier z PlayStation Portable i pierwszego PSX’a.

Sony PlayStation Suite

Na tokijskiej konferencji główną atrakcją nie był wcale wymieniony wcześniej PlayStation Suite, ale PlayStation Portable 2 – nowa, kieszonkowa konsola do gier. Miejmy nadzieję, że i z tej konsoli większość gier będzie dostępna na urządzeniach z OS Android. Sony PlayStation Suite zostało stworzone głównie z myślą o Sony Ericsson Xperia Play (znanego też jako PlayStation Phone, czyli krzyżówki smartfona i konsoli).

Niestety nie wszyscy będą mogli raczyć się nowymi grami od Sony. Urządzenie, które ma być dopuszczone do PlayStation Suite – będzie najpierw musiało uzyskać odpowiedni certyfikat PlayStation (w skrócie, możemy się spodziewać pewnych wymagań sprzętowych, aby uruchomić gry z PS – więc właściciele starszych urządzeń z Androidem mogą raczej zapomnieć o PS Suite). Aby skorzystać z PS Suite niezbędne będzie posiadanie smartfona z systemem Android w wersji przynajmniej 2.3 Gingerbread.

Razem z PS Suite wystartuje PlayStation Store – brat Android Market, tyle, że zaopatrzony w gry od Sony.

Źródło: pocket-lint.com