Sony Mobile Communications – Logo

Sony pójdzie w ślady HTC i zrezygnuje z budżetowych smartfonów?

Marketing Manager Sony Xperia, Stephen Sneeden – zdradził w wywiadzie dla portalu CNET, że Sony może wkrótce zrezygnować z produkcji tanich smartfonów.

Sony Mobile Communications - Logo

Tajwański producent, firma HTC – rezygnuje z produkcji budżetowych smartfonów (o czym dowiedzieliśmy się na początku tego roku). Jak się okazuje, na rynku tanich słuchawek nie widzi siebie także japoński gigant, Sony. Wspomniany wcześniej Stephen Sneeden w wywiadzie dla CNET stwierdził:

Jesteśmy gotowi na dostarczanie smartfonów klasy premium, logiczne jest więc, że na poziomie urządzeń z niskiej półki tracimy nieco tzw. ‚Sonyness’ („Soniaczowości”?). Jest to punkt, w którym nie możemy zaimplementować tych wspaniałych funkcji, które oferuje Sony w produktach premium. Może się więc okazać, że zostawimy smartfony z najniższej półki w rękach innych producentów.

Wygląda więc na to, że Sony chce zmienić swoją strategię i podążyć śladami Apple oraz Samsunga, którzy skupiają się raczej na produktach premium (ewentualnie tych ze średniej półki), niż „low-endowych”. Japończycy chcą w ten sposób zamknąć lukę między Samsungiem i Apple, aby stać się bardziej znaczącym graczem na smartfonowej arenie. Nie jest przecież tajemnicą, że w tej chwili to właśnie Apple i Samsung zgarniają aż 99% zysków z rynku smartfonów.

Źródło: CNET