Sony-Xperia-go-Xperia-arco-0

Sony prezentuje wodoszczelne smartfony Xperia Go i Xperia acro S

Sony poszerza ofertę urządzeń Xperia o dwa nowe, bardzo interesujące smartfony – modele Xperia Go i Xperia acro S.

Sony Xperia go i Xperia arco

Sony Xperia acro S to wodoodporny i wytrzymały smartfon, którego wyświetlacz został pokryty odpornym na zarysowania mineralnym szkłem (urządzenie spełnia standardy IP55 i IP57).

Jeśli chodzi o wnętrze Xperia acro S – mamy tu dwurdzeniowy chip Qualcomm MSM8260 Snapdragon z dwurdzeniowym 1.5GHz procesorem i GPU Adreno 220, 4.3-calowy ekran HD Reality Display, 1GB RAM oraz 12MP kamerę główną (nagrywanie 1080p) i kamerkę HD z przodu.

sony xperia acro s

Całość działa oczywiście pod kontrolą systemu Android 4.0 Ice Cream Sandwich. Xperia acro S do sklepów trafi w kolorach białym, czarnym i różowym.

Drugim z zaprezentowanych dzisiaj smartfonów – jest Sony Xperia Go. Urządzenie spełnia rygorystyczne normy IP67 (całkowita ochrona przed wnikaniem pyłu oraz ochrona przed zalaniem przy zanurzeniu na 1 m w czasie 30 min).

sony xperia go

Jeśli chodzi o specyfikację, mamy tu dwurdzeniowy SoC z 1GHz CPU, 512MB RAM, 3.5-calowy ekran Reality Display oraz 5MP kamerę. Smartfon w odróżnieniu od acro S działa pod kontrolą starszej wersji systemu Android – 2.3 (Gingerbread). Można się jednak spodziewać, że Sony wypuści dla niego aktualizację do 4.0 ICS.

Xperia Go do sklepów zawita w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, białym i żółtym.

Zarówno Xperia Go, jak i Xperia acro S powinny trafić do sklepów na całym świecie już w trzecim kwartale tego roku. Sony niestety jeszcze nie zdradziło cen urządzeń.

Źródło: GSMArena, Sony