Sony Ericsson K850 Cyber-shot

Sony przygotowuje 5″ Xperie Cyber-shot i Walkman?

Według nowych plotek, Sony na trzeci kwartał tego roku, planuje aż trzy, zupełnie nowe smartfony. Wśród nich ma się znaleźć urządzenie z doskonałym aparatem (Xperia Cyber-shot) oraz smartfon do słuchania muzyki (Xperia Walkman).

Sony Ericsson Sony Ericsson K850 Cyber-shotK850 Cyber-shot

Sony Ericsson K850 Cyber-shot

Pewnie większość z Was jeszcze pamięta czasy, kiedy to na rynku telefonów komórkowych bardzo silną pozycję miał Sony Ericsson. W tamtym okresie do sklepów trafiały słuchawki SE, markowane jako Cyber-shot. Przykładem takiego urządzenia, jest widoczny na powyższym zdjęciu model SE K850 Cyber-shot, którego zresztą nadal można kupić – i to za całkiem wysoką cenę. Linia telefonów Cyber-shot cechowała się doskonałymi możliwościami przechwytywania zdjęć (dobry obiektyw, ksenonowy flesz, świetnej jakości przetwornik itp.). Za pomocą tych urządzeń, można było wykonać fotografie, które w niewielkim (albo nawet żadnym) stopniu, nie odstawały od zdjęć robionych ówczesnymi cyfrówkami.

Najnowsze ploty sugerują, że Sony chce wrócić do słynnej serii Cyber-shot, oferując androidowe, flagowe smartfony z doskonałymi aparatami. Pierwszy z nich ma zostać zaprezentowany już w trzecim kwartale tego roku. Jego sensor ma być prawie tak duży, jak ten z Nokii 808 PureView, „przyprawiony” oczywiście obiektywem Carl Zeiss i dużym, 5-calowym ekranem. Jak na flagowiec przystało, urządzenie będzie w stanie konkurować z najmocniejszymi smartfonami na rynku.

Kolejny smartfon, który powinniśmy zobaczyć w trzecim kwartale, to Xperia Walkman, czyli urządzenie skierowane do wielbicieli słuchania muzyki. Ma on (oprócz 5-calowego ekranu) posiadać zintegrowany wzmacniacz dźwięku i topową specyfikację.

Trzeci ze smartfonów, który według plotek pokaże w trzecim kwartale Sony, będzie bezpośrednim konkurentem dla iPhone. Doskonała specyfikacja i niewielki ekran, a wszystko to umieszczone w smukłej obudowie.

Powyższych informacji nie da się oczywiście w żaden sposób zweryfikować, radzę je więc traktować jako czyste spekulacje. Mimo wszystko, fajnie by było, gdyby japoński gigant faktycznie pokusił się o produkcję tego typu smartfonów.

Źródło: PhoneArena