Sony-ericsson-xperia-arc-s-0

Sony przygotowuje model Xperia Arc HD z ekranem 720p?

Czy Sony Ericsson (lub po prostu Sony) pracuje nad nowym smartfonem – modelem Xperia Arc HD?

Sony Ericsson xperia arc S

Według plotki – Xperia Arc HD będzie wyposażona w ekran HD (1280×720 pikseli), oraz ma wspierać nagrywanie w rozdzielczości FullHD. Co ciekawe, Xperia Arc HD ma mieć możliwość robienia pełnowymiarowych zdjęć, podczas kręcenia filmów – co pozwoli na uchwycenie każdej unikatowej chwili w pamięci naszego smartfona.

Jeśli połączymy informacje, jakie mamy w tej plotce (ekran HD, robienie zdjęć w trakcie kręcenia wideo i nagrywanie FullHD), to dojdziemy do wniosku, że smartfon jest wyposażony w system Android 4.0 Ice Cream Sandwich, oraz dwurdzeniowy procesor. Dlaczego tak sądzę? Jeśli chodzi o dwurdzeniowy procesor – nie pamiętam, aby wyszedł smartfon z możliwością kręcenia FullHD, ale bez dwurdzeniowego procesora. Jeśli z kolei chodzi o system – po pierwsze Android 4.0 ICS jest OSem, którego natywna rozdzielczość to HD 720p. Po drugie, to właśnie w ICS po raz pierwszy mamy możliwość robienia zdjęć w trakcie kręcenia filmów.

Kiedy według plotek Sony zaprezentuje model Xperia Arc HD? Ma to nastąpić na przyszłorocznych targach MWC w Barcelonie, które tradycyjnie odbędą się pod koniec lutego.

Źródło: GSMArena