Sony SmartWatch 2 – front

Sony SmartWatch 2 – inteligentny zegarek z NFC i certyfikatem IP57

Sony oprócz Xperii Z Ultra, zaprezentowało dzisiaj także inteligentny zegarek, SmartWatch 2. Urządzenie w dobie gigantycznych smartfonów, ma działać jako pomocnik, zapewniając poręczność i łatwy dostęp do informacji.

Sony SmartWatch 2 - front

SmartWatch 2 dysponuje designem, który jest inspirowany Xperią Z. Zegarek ma nawet taki sam, aluminiowy przycisk Power, który zamontowano w „Zetce”. Po co nam w ogóle inteligentny zegarek od Sony? Według Japończyków, ma on zapewnić łączność (poprzez Bluetooth) z naszym smartfonem, wyświetlając nadchodzące wiadomości tekstowe oraz informować o połączeniach. Dla maniaków Facebooka i Twittera, udostępniono bieżące statusy. Naturalnie znalazło się też miejsce na kalendarz oraz sterowanie odtwarzaczem muzycznym.

Sony SmartWatch 2 - front analogowy

Według Sony, SmartWatch 2 jest znacznie szybszy, niż jego poprzednik. Zegarek dysponuje także certyfikatem IP57, więc niestraszne mu zanurzenia w wodzie oraz kurz. Japoński producent twierdzi nawet, że do dyspozycji użytkownika pozostaje kilkaset aplikacji, zaprojektowanych specjalnie dla SmartWatch 2.

Jak się możecie domyślać, w pamięci zegarka nie rezyduje system Android, więc nie łudźcie się, że będziecie mogli instalować na nim np. programy z Google Play. Co do specyfikacji, SmartWatch 2 kryje w swoim wnętrzu łączność NFC, złącze microUSB (do ładowania baterii i wymiany danych) oraz 1.6″ ekran o rozdzielczości 220×176 pikseli. Sony zarzeka się, że wyświetlacz doskonale wyświetla tekst i oferuje świetną czytelność nawet w bezpośrednim świetle słońca.

Zegarek ma trafić do sklepów dopiero we wrześniu. Cena nie została jeszcze ujawniona. Poniżej możecie obejrzeć oficjalny film, promujący SmartWatch 2.

Źródło: Sony