Sony – siedziba główna wystawiona na sprzedaż

Sony sprzedaje swoją nowojorską siedzibę główną

Sony poinformowało, że ma zamiar sprzedać swoją siedzibę główną w Nowym Jorku. Cena sprzedaży nieruchomości – 1.1 miliarda $.

Sony - siedziba główna wystawiona na sprzedaż

550 Madison Avenue, Nowy Jork – siedziba Sony wystawiona na sprzedaż

Sfinalizowanie sprzedaży budynku ma nastąpić już w marcu, jednak Sony zagwarantowało sobie, że nawet po transakcji – niektóre biura firmy przez kolejne 3 lata pozostaną na miejscu.

Sony niestety nie zgarnie całego 1.1 miliarda $ ze sprzedaży, gdyż na budynku ciąży sporo zadłużeń. Japoński gigant „na czysto” uzyska z transakcji około 685 milionów $. Całe zagranie ze sprzedażą nieruchomości, jest wyjątkowo sprytne. Rok fiskalny, który kończy się 31 marca według prognoz miał się dla Sony skończyć z ponad $200-milionową stratą. Sprzedaż budynku z całą pewnością pozwoli firmie wyjść w końcowym raporcie na prostą.

Jeśli więc macie trochę „zaskórniaków” i chcecie kupić dla siebie niewielki budynek w centrum Nowego Jorku – to czym prędzej dzwońcie do Sony i składajcie ofertę. Pozwolę sobie nadmienić, że Sony podejmując decyzję o sprzedaży budynku, idzie w ślady Nokii. Jak pisałem w grudniu, fiński gigant sprzedaje swoją siedzibę główną w Espoo, za którą dostanie około 170 milionów euro.

Źródło: GSMArena


  • hyhy

    O kurde! Właśnie chce kupić jakaś kawalerkę w NY bo jadę na studia. Dzięki za info.