Sony D6503 – głosnik na górze

Czy Sony szykuje odświeżoną wersję Xperii Z1, model D6503?

Czy Sony planuje kolejną „mutację” swojego flagowego smartfona, Xperii Z1? Na forum XDA-Developers jeden z użytkowników umieścił fotografie, przedstawiające smartfon, który bardzo mocno przypomina Z1, jednak jest zaopatrzony w dużo cieńsze ramki. Co wiemy na temat widocznego na zdjęciach modelu D6503 (nazwa robocza „Sirius”)?

Sony Xperia D6503 - grill

Xperia Z1, chociaż pod względem technicznym jest naprawdę świetnym smartfonem, to w różnego rodzaju testach zbierała sporo negatywnych komentarzy za fakt, że ramki okalające ekran są zbyt szerokie. Przez taki stan rzeczy smartfon jest naprawdę wielki a gabarytami dorównuje sprzętom z dużo większymi ekranami. Całkiem możliwe, że Sony chce nieco poprawić Xperię Z1 i wkrótce pokaże jej nowy wariant.

Według iRimas (bo tak nazywa się użytkownik XDA-Developers, który opublikował zdjęcia), widoczny tutaj smartfon ma 5.2″ ekran (podobno dużo ładniejszy niż ten z Xperii Z1), 20.7 MP kamerę praz system Android 4.3, wyposażony w nową nakładkę Sony. Za moc obliczeniową ma tu odpowiadać chip Snapdragon 800 MSM8974AB (4x Krait 400 @ 2.265 GHz, Adreno 330 @ 550 MHz).

Co ciekawe, interfejs kamery urządzenia posiada teraz opcję stabilizacji obrazu, możliwe więc, że kamera w tym odświeżonym modelu dostała OIS (optyczną stabilizację obrazu). Sprzęt nie posiada za to funkcji nagrywania filmów 4K. Wiemy także, że materiały z jakich wykonano obudowę są takie same, jak w Xperii Z1 (metalowa ramka dookoła i tafla szkła z tyłu obudowy).

Niestety Xperia Sirius (D6503), która trafiła w ręce iRimas, jest urządzeniem prototypowym, którego software jest jeszcze bardzo niestabilny i ciągle się „wykrzacza” uniemożliwiając jakiekolwiek testy. Całkiem możliwe, że Sony zaprezentuje ten nowy smartfon już za nieco ponad miesiąc, na targach MWC 2014. Fajnie byłoby zobaczyć udoskonaloną Xperię Z1, wyposażoną w OIS i większy, 5.2″ ekran.

Aktualizacja (20.I.2014): Do zestawu zdjęć doszły dzisiaj zrzuty ekranu, wykonane na D6503 (Xperia Sirius). Dzięki nim jeszcze lepiej możemy zobaczyć nowy UI Sony. Zastawiające jest tylko jedno – czy sprzęt faktycznie zadebiutuje podczas MWC 2014? A jeśli tak, to pod jaką nazwą (Xperia Z1+, a może Xperia Z2)?

Aktualizacja (21.I.2014): D6503 zapowiada się coraz smakowiciej. W internecie pojawiły się zdjęcia, które przedstawiają Sirius zaraz obok Xperii Z1. Możemy na nich zobaczyć odświeżony, lepszy design tego smartfona. To jednak nie wszystko, bo Sony postanowiło wyposażyć D6503 w głośniki stereo na dole i górze obudowy. Według mnie właśnie tak Xperia Z1 powinna wyglądać podczas swojego debiutu.

Na koniec mam dla was coś jeszcze. W sieci pojawiło się także kilka tapet wyciągniętych wprost z D6503. Możecie je pobrać z poniższej galerii (wystarczy kliknąć wybrane tło, a po pojawieniu się okienka wcisnąć na obrazku prawy klawisz myszki i wybrać opcję „Zapisz jako…”).