Sony TRILUMINOS

Sony tłumaczy, jak działa technologia TRILUMINOS oraz X-Reality w Xperii Z Ultra

Po dzisiejszej prezentacji Xperii Z Ultra wiemy już, że Sony zastosowało w tym smartfonie innowacyjne technologie poprawiające obraz – TRILUMINOUS oraz X-Reality. Jak one działają i w jaki sposób usprawniają funkcjonowanie ekranu?

Sony TRILUMINOS

Bardzo wiele osób narzekało na jakość wyświetlacza Xpierii Z. Nie chodzi oczywiście o to, że był on fatalny w każdym calu. Po prostu niektóre parametry, jak poziom czerni lub kąty widzenia – zupełnie nie pasowały do high-endowego urządzenia, jakim jest „Zetka”. Sony, chcąc poprawić te niedociągnięcie, zastosowało lepszy wyświetlacz w Xperii Z Ultra, który jest teraz dużo wyraźniejszy, a co najważniejsze – zapożycza wiele rozwiązań z wielkich, telewizorowych ekranów Sony Bravia HDTV.

Według japońskiego producenta, technologia TRILUMINOUS poszerza wyświetlaną przez LCD paletę barw, przez co kolory są dużo żywsze (wyrazistsza czerwień, zieleń oraz błękit). W sterowniku ekranu zastosowano także nowatorski silnik X-Reality, który na bieżąco analizuje to, co wyświetlamy, podnosząc jednocześnie kontrast, saturację i ostrość oraz redukując szumy.

Sony udostępniło nawet specjalny film, na którym dokładnie pokazano, w jaki sposób wyżej wymienione technologie wpływają na wyświetlany obraz. Mam tylko nadzieję, że tak świetne wyniki nie pozostaną wyłącznie na papierze i będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości. Smartfony Sony nie grzeszą dobrymi kątami widzenia, oby Xperia Z Ultra nie podtrzymywała tej niechlubnej tradycji.

Źródło: YouTube