Sony Xperia A

Sony Xperia A trafi do oferty japońskiego operatora

Najpierw dobra wiadomość: Sony wkrótce oficjalnie zaprezentuje nowy, high-endowy smartfon oparty o system Android – model Xperia A. Niestety, jest i zła wiadomość: będzie on dostępny wyłącznie na terenie Japonii.

Sony Xperia A

Na temat Xperii A mogliście tak naprawdę usłyszeć już wcześniej, zresztą, pisałem o niej na łamach portalu SmartFan.pl. Okazuje się jednak, że specyfikacja finalnego, sklepowego modelu odbiega nieco od tego, w wersji przedprodukcyjnej. W skórcie – Japończycy zdecydowali się na delikatne „podkręcenie jej bebechów”.

Xpeira A ma bardzo wiele wspólnego z Xperią Z. Znajdziemy tu podobny, 5-calowy ekran 1080p, 13 MP kamerę, 16 GB pamięci wewnętrznej, łączność LTE oraz wymienną baterię, o pojemności wynoszącej 2,300 mAh. Tajemnicą modelu A, pozostaje procesor, gdyż do końca nie wiadomo, czy znajduje się w nim czterordzeniowy Snapdragon S4 Pro, czy może jakiś inny SoC (np. Snapdragon 600).

Prawie na pewno można jednak stwierdzić, że Xperia A to smartfon wodoszczelny. Wskazuje na to nie tylko taki sam, jak w Xperii Z włącznik, ale także uszczelka, która okala tylną klapkę, w miejscu przylegającym do baterii.

Tak, jak pisałem na początku – nie ma co liczyć na sprzedaż Xperii A, poza granicami Japonii. Urządzenie jest przeznaczone na rynek japoński, a konkretnie dla tamtejszej sieci komórkowej NTT DoCoMo. Oficjalna prezentacja smartfona powinna nastąpić 15 maja, kiedy to NTT DoCoMo zademonstruje swoją nową ofertę.

Źródło: Engadget