Sony Xperia A2 – front

Sony Xperia A2 – Xperia Z2 Compact w wydaniu japońskim?

Sony zaprezentowało w Japonii swój nowy smartfon – Xperia A2 SO-04F. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest to najprawdopdoobniej japoński odpowiednik modelu Xperia Z2 Compact.

Sony Xperia A2 - tyły

Skąd takie przypuszczenia? Ponieważ Xperia A1, która swój debiut miała już jakiś czas temu – była japońskim odpowiednikiem Xperii Z1 Compact. Nie trudno się więc domyślić, że model A2 zwiastuje rychły debiut Xperii Z2 Compact.

Sony Xperia A2 - front

Jaką specyfikacją dysponuje Xperia A2? Według informacji podawanych przez producenta, wewnątrz siedzi 2.2 GHz chipset Snapdragon 800, 2 GB RAM-u, 16 GB pamięci na dane, 4.3″ ekran 720p, natomiast rolę aparatu pełni tu 20.7 Mpix sensor CMOS Exmor R BSI, wspomagany przez flesz LED. W A2 nie zabrakło oczywiście kamerki przedniej, która ma 2 Mpix.

Sony Xperia A2 - front 2

Jako baterię zastosowano tu to samo, 2300 mAh ogniwo, które znajduje się w Z1 Compact. Xperia Z2 Compact mierzy 128 x 65 x 9.7 mm, waży 138 gramów i posiada certyfikat IP57. Sony wrzuciło już na swój kanał YouTube film promocyjny, prezentujący ten nowy smartfon.

Xperia Z2 Compact, która w najbliższej przyszłości powinna zostać oficjalnie zaprezentowana, nie będzie się chyba zbytnio różnić od Xperii A2. Jak pewnie sami zdążyliście zauważyć, Xperia A2 pod względem specyfikacji prawie wcale nie różni się od modelu Z1 Compact. Jeśli Z2 Compact faktycznie pojawi się z takimi „bebechami”, będzie w zasadzie tylko inaczej nazwanym modelem Z1 Compact.