Sony Xperia C

Sony Xperia C – całkiem świeży smartfon, który nie dostanie już aktualizacji

Jesteś właścicielem Xperii C i masz nadzieję, że twój smartfon dostanie Android 4.4 KitKat? No to mam dla ciebie złą wiadomość. Już teraz możesz zapomnieć o tym upgrade, ponieważ Sony poinformowało na swojej stronie, że Xperia C więcej aktualizacji nie dostanie.

Sony Xperia C

Decyzja jest dość przykra, tym bardziej, że Xperia C to nie pierwszy w ostatnim czasie smartfon Sony, który może się pożegnać z aktualizacjami. Zaniechanie wypuszczania nowego firmware jest w dodatku dziwne z tego względu, że przecież Xperia C swoją premierę miała tylko nieco ponad rok temu (w czerwcu zeszłego roku). Smartfon posiada też przyzwoitą specyfikację, która z pewnością udźwignęłaby KitKata (cztery rdzenie Cortex-A7 oraz 1 GB RAM).

Ciekawe, czy wśród was są jacyś rozgoryczeni posiadacze tego smartfona. Jeśli chcielibyście się podzielić swoją goryczą nie krępujcie się i napiszcie coś w komentarzu. Według mnie Sony nie poprawi swojej pozycji na rynku, jeśli będzie w ten sposób postępować. Firma chyba powinna popatrzeć na Motorolę i jej doskonałe wsparcie dla smartfonów Moto.


  • qwerty123

    Sony powoli schodzi na psy jak samsung. Sam fakt że nowa Xperia co pół roku. Podejrzewam że niedługo odpuszczą aktualki dla Z/Z1