Sony Xperia C3 – front

Sony Xperia C3 pojawiła się na zdjęciach (i filmie)

Sony pochwaliło się dzisiaj na swoim oficjalnym, twitterowym profilu, że jutro zaprezentuje smartfon dedykowany do wykonywania zdjęć tzw. selfie. Szczęśliwie dla nas, smartfon już dzisiaj pojawił się na nieoficjalnych fotografiach.

Sony Xperia C3 - front

Sony Xperia C3 (znana pod nazwą kodową Gina), posiada 5″ ekran o nieznanej rozdzielczości (prawdopodobnie 720p). Najważniejszą cechą urządzenia ma być jednak frontowa kamera (prawdopodobnie 5 Mpix lub 8 Mpix), zaopatrzona w flesz LED. Jak sami zaraz zobaczycie na zdjęciu, urządzenie posiada sporą, 2500 mAh baterię.

Sony Xperia C3 - bateria

Niestety poza powyżej podanymi informacjami, na temat modelu Sony Xperia C3 nie wiemy praktycznie nic. Można się jedynie domyślać, że będzie to klasyczny średniak z ponadprzeciętnie „wypasioną” przednią kamerą.

Szczerze mówiąc raczej sporadycznie wykonuję fotografie selfie, jednak muszę przyznać, że do tej pory producenci raczej nie zwracali uwagi na przednie kamery. Były one postrzegane w perspektywie wideorozmów, do których nie potrzeba zbyt dużej rozdzielczości, więc 1.3 do 2 Mpix spokojnie starczyło. Ostatnio coraz częściej promowany trend wykonywania zdjęć selfie spowodował, że producenci smartfonów chcą zaistnieć i w tej dziedzinie. Przecież do wykonania dobrej jakości fotografii, którą później da się ewentualnie wydrukować, potrzebna jest przyzwoita kamera, mająca co najmniej 5 Mpix, w miarę spory sensor i szeroką, jasną optykę. Jeśli Xperia C3 spełni te warunki, jestem pewny, że zjedna sobie serca fanów selfie. Do oficjalnej prezentacji C3 musimy jednak poczekać do jutra.

Aktualizacja: Sony Xperia C3 została już oficjalnie zaprezentowana.