Sony Xperia C3 – kolory

Sony Xperia C3 – smartfon dedykowany selfie

Wczoraj pojawiał się w przeciekach, a dzisiaj został zaprezentowany oficjalnie. Poznajcie dedykowany do robienia zdjęć selfie smartfon Sony, model Xperia C3.

Sony Xperia C3 - kolory

Fotografie selfie stają się coraz popularniejsze. Pewnie wielu z was kiedyś chciało zrobić sobie takie zdjęcie, jednak bez dobrej, frontowej kamery – jest to zadanie niezwykle trudne. Fotografie wykonywane przednimi kamerkami większości smartfonów są najczęściej złej jakości i nadają się co najwyżej na jakiś „blogerski” serwis dla nastolatek. Sony postanowiło to zmienić, więc zaprezentowało smartfon dedykowany do selfie, model Xperia C3.

Sony Xperia C3 - front

Xperia C3 pod względem specyfikacji jest typowym średniakiem. We wnętrzu znajdziemy czterordzeniowy procesor Qualcomm o taktowaniu 1.2 GHz (grafika Adreno 305), 1 GB RAM, 8 GB pamięci na dane (plus slot na microSD) oraz duży 5.5″ ekran o rozdzielczości 720p (1280×720). Jako system jest tu Android 4.4 KitKat, a w roli ogniwa zasilającego zamontowano 2500 mAh baterię.

Sony Xperia C3 - przednia kamera

Naturalnie kwintesencją Xperii C3 jest jej przednia kamera, posiadająca 5 Mpix sensor Exmor RS, flesz LED oraz 25 mm, szerokokątny obiektyw. Kamera z tyłu ma z kolei 8 Mpix sensor, który również posiada flesz LED.

Xperia C3 mierzy 156 x 78.5 x 7.6 mm i waży 150 gramów, więc dość sporo. Wśród modułów łączności znalazło się miejsce dla Bluetooth 4.0, NFC oraz GPS + GLONASS. Niestety w C3 nie znajdziemy LTE, za to Sony wprowadzi do sprzedaży dwie wersje tego smartfona – z single SIM i dual SIM.

Sony Xperia C3 w pierwszej kolejności zawita do Chin (w sierpniu), gdzie będzie dostępny w kolorach białym, czarnym oraz turkusowym. Krótko po chińskim debiucie C3 powinna pojawić się także dla reszty świata.