Sony Xperia Z – cena

Sony Xperia Z – cena urządzenia ujawniona

Xperia Z, znana wcześniej jako Yuga – to chyba jeden z najgorzej pilnowanych sekretów firmy Sony. Nie dość, że wiemy jak wygląda i jaką ma specyfikację, to teraz poznaliśmy także jego cenę.

Sony Xperia Z - cena

Według najnowszego przecieku, który pojawił się na jednej z tajskich stron – smartfon, kiedy wejdzie już do tamtejszych sklepów, będzie sprzedawany w cenie 19,990 THB, co po przeliczeniu na złotówki daje nam kwotę ok. 2050 zł. Cena ta będzie zapewne inna w każdym kraju, więc nie spodziewałbym się, że np. w Polsce tak dobry smartfon kupimy za nieco ponad 2000 zł. Moim zdaniem możemy do tej kwoty spokojnie doliczyć jakieś 500 zł, na podatki i marże pośredników.

Gdyby ktoś potrzebował odświeżenia – Xperia Z swoje pełne oblicze (wraz z Xperią ZL), ukazała na początku tego roku. Specyfikacja modelu Z jest naprawdę imponująca: mamy tu czterordzeniowy chip Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM, 12 MP kamerę Exmor RS, 5-calowy ekran 1080p oraz Android 4.1 Jelly Bean. Premiera Xperii Z odbędzie się już 7 stycznia, na targach CES 2013 w Las Vegas.

Źródło: PhoneArena