Sony Xperia G

Sony Xperia D5103 pojawiła się w benchmarku, konkurent dla Moto G?

W bazie danych benchmarku GFX Benchmark pojawił się właśnie nowy smartfon Sony, oznaczony kodem D5103. Z informacji zebranych przez benchmark wynika, że nowa Xperia będzie najprawdopodobniej dysponować specyfikacją zbliżoną do tej, którą znamy z Motoroli Moto G.

Sony D5103 - benchmark

Jeśli wierzyć tej informacji, nowy średniak Sony będzie zaopatrzony w ekran 720p HD, a we wnętrzu znajdzie się 1.4 GHz czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 400 (w Moto G chip jest ten sam, jednak taktowany nieco niższą częstotliwością, wynoszącą 1.2 GHz). Co do systemu, znajdzie się tu Android 4.4 KitKat.

Kiedy D5103 ma szansę na debiut? Oczywiście najbardziej prawdopodobnym terminem są targi Mobile World Congress, które zaczynają się za niecałe dwa tygodnie. Całkiem możliwe, że Sony zaprezentuje tego średniaka wraz z nowym flagowcem, na temat którego było już całkiem sporo przecieków, modelem o nazwie kodowej Sirius.

Niestety oprócz powyższych informacji na temat Xperii D5103 nie wiemy nic więcej. Nie wiadomo nawet, jaka będzie nazwa handlowa tego sprzętu. Jeśli jednak Sony ze swoim nowym smartfonem będzie chciało konkurować z Moto G, musi się bardziej przyłożyć do warstwy programowej swojego produktu. Motorola tworząc wraz z Google Moto G bardzo dobrze zoptymalizowała jego system, przez co nawet pomimo nieflagowej specyfikacji smartfon działał bardzo płynnie. Nie da się ukryć, że kluczem do sukcesu było tu niezapychanie pamięci Androida zbędnymi, mało komu potrzebnymi aplikacjami. Niestety jak mogłem się osobiście przekonać, Sony jest dość kiepskie w optymalizacji zarówno swojej nakładki, jak i oprogramowania, które potrafi „chrupać”.

Aktualizacja (14.II.2014): Zdjęcie, które najprawdopodobniej przedstawia D5103 możecie obejrzeć poniżej. Smartfon został położony na Xperii Z1 Compact, możemy się więc spodziewać, że przekątna ekranu Xperii G to ok. 4.3″. Niestety oprócz zdjęcia nie podano żadnych, dodatkowych informacji na temat tego urządzenia. Swoją drogą jeśli smartfon zadebiutuje faktycznie jako Xperia G… to jego konkurencyjność wobec Moto G stanie się jeszcze bardziej oczywista.

Sony Xperia G

 

Aktualizacja (15.II.2014): Wraz z kolejną fotografią, na której możemy zobaczyć Xperię G, pojawiło także nieco szczegółów dotyczących tego urządzenia. Według plotek w Xperii G znajdzie się 4.6″ ekran (prawdopodobnie 720p), 8 MP kamera, 8 GB pamięci wewnętrznej oraz gigabajt RAM’u. Sprzęt ma mieć również łączność LTE.

Sony Xperia G