Sony Xperia E2

Sony Xperia E2 zadebiutuje w przyszłym roku

W dobiegającym powoli końca 2013 roku, Sony wprowadziło na rynek kilka bardzo interesujących smartfonów zarówno tych high-endowych, jak i nieco tańszych o bardziej przystępnej cenie. Jednym z nich jest Xperia E, która dostępna jest w sprzedaży zaledwie od marca, a już na horyzoncie pojawia się jej nowsza wersja – Sony Xperia E2, która ma ujrzeć światło dzienne w przyszłym roku.

Sony-Xperia-E2-LTE-2014

Według najnowszych doniesień, w przeciwieństwie do Sony Xperia E, Xperia E2 zostanie wyposażona w moduł łączności LTE. Jest to w chwili obecnej jedyna informacja dotycząca jej przypuszczalnej specyfikacji technicznej. Z uwagi na to, że pierwszy model Xperii E jest telefonem niskobudżetowym, dysponującym 3,5-calowym wyświetlaczem HVGA, najprawdopodobniej jego następca również będzie reprezentował taką klasę urządzeń mobilnych.

Tanie smartfony wyposażone w moduł LTE z całą pewnością zyskają w przyszłym roku na popularności i możemy się spodziewać, że wśród nich znajdzie się także Sony Xperia E2. Z powodu tego, że najnowszy Android 4.4 KitKat nie ma zbyt wysokich wymagań sprzętowych, możemy domniemywać, że w chwili premiery na pokładzie wspomnianej wcześniej słuchawki od Sony znajdziemy właśnie taki system operacyjny.