Sony-Xperia-GX-black-0

Sony Xperia GX z 13MP aparatem oficjalnie zapowiedziany

Sony w Japonii oficjalnie zaprezentował smartfon Xperia GX, o którym mogliśmy wcześniej usłyszeć jako LT29i „Hayabusa”.

Sony Xperia GS

Wszystko wskazuje na to, że Xperia GX będzie nowym, flagowym smartfonem Sony. Urządzenie ma wbudowany 4.6-calowy ekran HD Reality Display z silnikiem Mobile BRAVIA, dwurdzeniowy 1.5GHz procesor Snapdragon S4 oraz 13MP aparat Exmor R oparty o nowatorską technologię „stacked CMOS” (pozwalającą wykonywać zdjęcia nawet w bardzo złych warunkach oświetleniowych).

Sony Xperia GS

Reszta podzespołów wygląda również imponująco – system Android ICS, LTE, 1,700mAh bateria oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Według Sony smartfon mierzy 131x69x10.5mm, a w najcieńszym miejscu ma zaledwie 8.6mm. Całość waży 122g. Co interesujące – Xperia GX będzie pozbawiona fizycznych przycisków na froncie, do nawigacji będą służyć wyłącznie programowe przyciski Android 4.0.

Jest też i zła wiadomość, gdyż Sony zapowiedziało póki co model Xperia GX wyłącznie dla Japonii. Wiemy jednak, że Hayabusa pojawiał się wcześniej na „mapie drogowej” Sony – więc prawie na pewno zostanie też zapowiedziany dla reszty świata (w tym Europy).

Do sprzedaży trafią dwie wersje kolorystyczne, które możecie zobaczyć na powyższych zdjęciach (biała i czarna). Sony wyceniło smartfon na $632 – czyli około 2040zł, co jest ceną jak najbardziej adekwatną do tej specyfikacji. Osobiście nie mogę się doczekać premiery tej słuchawki w Polsce.

Źródło: PhoneArena