Sony-Xperia-Hayabusa-ePrice-0

Sony Xperia Hayabusa – przedpremierowa recenzja

Sony Xperia LT29i Hayabusa (czyli międzynarodowa wersja modelu Xperia GX) doczekała się swojej pierwszej, przedpremierowej recenzji.

Sony Xperia Hayabusa - ePrice


Do premiery Xperia Hayabusa jeszcze daleko (zapowiedziana została jedynie jego japońska wersja, Xperia GX) – jednak już teraz użytkownicy chińskiego portalu ePrice mieli możliwość przetestowania tego „cudka”. Testowane urządzenie (które o dziwo nosi jeszcze logo Sony Ericsson) mierzy zaledwie 8.6mm grubości i waży 127g. Wewnątrz smartfona znajduje się układ Qualcomm Snapdragon S4 MSM8960 z dwurdzeniowym procesorem Krait (który w egzemplarzu testowym był taktowany częstotliwością 918MHz, jednak w produkcie końcowym będzie to już 1.5GHz). Dwurdzeniowy CPU wspiera 1GB pamięci RAM oraz GPU Adreno 225.

Jeśli chodzi o ekran, mamy tu 4.6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD (720p). Co ciekawe – smartfon na froncie nie ma klawiszy, a logo Xperia jest podświetlane i pulsuje w rytm puszczanej muzyki.

Z tyłu urządzenia umieszczono mikrofon redukujący zakłócenia otoczenia oraz antenę NFC. Pod przykrywką znajdziemy 1,700mAh baterię, slot karty SIM i microSD. Całe szczęście baterię da się wyciągnąć – nie jest ona wbudowana na stałe.

Wyjątkowo dobrze wyglądają zdjęcia zrobione 13MP kamerą telefonu. Kamerkę wspomaga flesz LED i jest ona w stanie nagrać film w rozdzielczości FullHD (1080p). Przykładowe zdjęcia zrobione Sony Xperia Hayabusa znajdziecie w galerii poniżej.

Niestety, nie wiadomo w tej chwili kiedy Sony ma zamiar wypuścić model Xperia Hayabusa. Japońska wersja (Xperia GX) wejdzie do tamtejszych sklepów już 8 sierpnia, według plotek – Hayabusa pojawi się na międzynarodowych rynkach dopiero w październiku. Na zachętę – poniżej możecie obejrzeć filmik demonstrujący możliwości urządzenia.

Źródło: ePrice, GSMArena