Sony Xperia Honami i iPhone 5

Sony Xperia Honami – nowe zdjęcia smartfona trafiły do sieci (aktualizacja)

Sony Xperia Honami to po iPhone 5S i Galaxy Note III jeden z najbardziej oplotkowywanych ostatnio smartfonów. Urządzenie pojawiło się dzisiaj w sieci po raz kolejny, tym razem na serii bardzo wyraźnych zdjęć.

Sony Xperia Honami i iPhone 5

Sony Xperia Honami i iPhone 5

Szczególnie fajna jest powyższa fotografia, która przedstawia Honami umieszczonego obok iPhone 5. Daje to nam dobre wyobrażenie na temat gabarytów tego urządzenia, które są całkiem pokaźne.

Sony Xperia Honami - kamera

Ten niezaprezentowany jeszcze smartfon swoim wyglądem będzie tak naprawdę bardzo podobny do Xperii Z (szczególnie, jeśli chodzi o front). We wnętrzu znajdziemy jednak zupełnie inne, dużo mocniejsze „bebechy”, wśród których jest 20.7MP kamera z fleszem LED i sensorem o wielkości 1/2.3″ oraz obiektywem G Lens. Za moc obliczeniową będzie odpowiedzialny czterordzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon 800 z grafiką Adreno 330 i czterordzeniowym CPU Krait 400. Co do systemu to pewnie się domyślacie, że będzie nim Android, jednak w nie najnowszej już wersji 4.2.2 Jelly Bean. Oczywiście Sony w krótkim czasie zaktualizuje firmware smartfona do jego nowszej odsłony – 4.3.

Honami oprócz podobieństw wizualnych z Xperią Z, przejął także jedną, bardzo ważną jej cechę – jest urządzeniem wodoodpornym, więc niestraszne mu zanurzenia w basenie, wannie czy też muszli klozetowej (albo piwie).

Jeśli powyższe zdjęcia i specyfikacja spowodowały, że jesteście Honami jeszcze bardziej zainteresowani to przypominam, że jego oficjalna premiera odbędzie się 4 września w Berlinie. Dziwnym zrządzeniem losu tego samego dnia Samsung pokaże także smartblet Galaxy Note III, zapiszcie więc sobie lepiej datę 4 września w kalendarzu i to wytłuszczonymi literami.

Aktualizacja: W internecie pojawiły się zdjęcia, na których widać slajdy z zamkniętej prezentacji Honami. Możemy na nich zobaczyć, że smartfon będzie w stanie nagrywać filmy 4K o rozdzielczości 4000 x 2000 pikseli (chociaż standardowa rozdzielczość 4K to 4096 x 2160). Honami, który w swoim wnętrzu ma mieć chipset Snapdragon 800 (który oficjalnie wspiera taką rozdzielczość nagrywania) może więc być pierwszym smartfonem, który nagra dla nas wideo 4K.

Sony Xperia Honami - slajdy

Źródło