Sony Xperia J – aktualizacja do Jelly Bean

Sony Xperia J – ruszyła aktualizacja do Jelly Bean

Jesteś właścicielem Xperii J? Mam dla Ciebie dobrą wiadomość – Sony właśnie rozpoczęło aktualizowanie systemu Twojego smartfona, do wersji 4.1.2 Jelly Bean.

Sony Xperia J - aktualizacja do Jelly Bean

Xperia J tym samym podążyła w ślady modeli Xperia V, Xperia T oraz Xperia TL, które JB już otrzymały. Swoją drogą to bardzo miło, że Sony aktualizuje swój sprzęt, z drugiej jednak strony (jeśli miałbym narzekać) muszę stwierdzić, że od kilku miesięcy dostępny jest przecież Android 4.2. Szkoda, że Japończycy nie zaktualizowali swoich smartfonów od razu do najnowszego JB.

Sony Xperia J - aktualizacja do Jelly Bean

Wracając do tematu, nowy firmware nosi numer 11.2.A.0.21 i aktualizuje nie tylko sam OS, ale także i modem urządzenia. Właściciele Xperii J mogą się nareszcie cieszyć z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą JB, czyli m.in. odświeżonym interfejsem, Project Butter (poprawa płynności działania UI) i wieloma innymi bajerami.

Jak zaktualizować swój smartfon do JB? Pierwsze doniesienia wskazują, że upgrade dostępny jest poprzez program Sony PC Companion. Jestem jednak przekonany, że zgodnie z tradycją update powinien być także możliwy przez OTA (Over-the-Air). Nie wiem niestety, jak sytuacja z dostępnością aktualizacji wygląda w Polsce (liczę na to, że właściciele Xperii J dadzą mi o tym znać w komentarzach, pod tekstem). Mam jednak nadzieję, że dla naszego kraju nowy firmware pojawi się bez zbędnych opóźnień.

Skoro Xperię J możemy już na liście aktualizacji do Jelly Bean odhaczyć, który smartfon Sony jest następny w kolejce? Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że kolejnym szczęśliwcem, który dostanie Android 4.1.2, będzie Xperia TX. Właścicielom tej słuchawki nie pozostaje więc nic innego, jak cierpliwie czekać na swoją kolej.

Źródło: UnwiredView


 • piotr

  u mnie wszystko dobrze działa :)

 • kajtek

  Nie róbcie tej aktualizacji (11.2.A.0.21) ludziska, ja zrobiłem i…system zamulony, apki wywala, albo wcale się nie włączają, nie mogę normalnie korzystać z fona; pomijam, że jedną apkę kompletnie wcięło. Porażka na całej linii. Ktokolwiek to testował przed wypuszczeniem na rynek??? Szukam możliwości powrotu do poprzedniej wersji

  • Marysia

   Jeśli Ci się uda znaleźć info jak wrócić do poprzedniej wersji androida to będę wdzięczna za info tutaj

  • http://smartfan.pl Noob

   A może reset fabryczny pomoże?

   • Marysia

    Myślałam o tym ale wspomniałeś niżej że tracimy wtedy wszystkie dane z telefonu i nie wiem czy „wszystkie” to są tylko te, które ja zainstalowałam/wgrałam itp. czy np. aplikacje od play’a też

    • http://smartfan.pl Noob

     Wszystko to, co było zainstalowane od pierwszego włączenia smartfona, zostanie, utracisz tylko to, co nagromadziłaś – czyli appki, które zainstalowałaś, ogólnie cała pamięć telefonu idzie się grzać.

     • Marysia

      No to biorąc pod uwagę, że tel mam od niedawna to chyba się pokuszę o taki manewr. Jak dla mnie J jest za słaba technicznie na takie nowinki, bo tną się rzeczy które wcześniej śmigały bez problemu. No i ponad to, niektóre zmiany po prostu są dla mnie zbędne. Ciekawa jestem, czy to się sprawdzi.

 • Natalia

  a ja po aktualizacji nie moge odblokowac telefonu, jak ktos dzwoni tez nie moge odebrac. ratunku jak usunac to cholerstwo z telefonu !!!!!

  • http://smartfan.pl Noob

   W takich przypadkach pomoże jedynie restart fabryczny. Ale tracimy wtedy wszystkie dane z telefonu.

 • Karolin

  U mnie dopiero wczoraj pokazała się aktualizacja w sony xperia J i po aktualizacji dużo osób nie może się do mnie dodzownic pomimo że zasięg mam wszystkie kreski.

 • eryk

  U mnie nie ma dostępnej aktualizacji ( w telefonie ) a mam androida 4.0.4 .

 • Madzia

  Ja własnie zaktualizowałam system do najnowszego androida. Telefon mam z plusa :)

 • Kaakao

  U mnie w plusie też cały czas mówi że system aktualny, taki urok brandowanego oprogramowania

 • Krystian

  u mnie , mówi mi , że mam aktualny system

 • Norbert

  Wie ktoś jak będzie z aktualizacją w Play-u ?

 • Adam

  Sony PC Companion wykrył dziś dostępną aktualizacje do JB na mojej j-tce aktualizacja przebiegła pomyślnie Super Dzięki SONY

 • Kaakao

  W Polsce jeszcze nie ma możliwości aktualizacji do JB, pozostaje cierpliwie czekać.