Sony Xperia Z

Sony Xperia Z już do kupienia w Polsce w ofercie przedsprzedażowej

Oficjalny, polski dystrybutor Sony Mobile rozpoczął przedsprzedaż zaprezentowanej wczoraj Xperii Z. Jaka jest cena i przewidywana data dostawy urządzenia?

Sony Xperia Z

Polski sklep Sonymobile-sklep.pl rozpoczął zbieranie zamówień na nowy, flagowy smartfon Sony – wyceniając urządzenie na 2799 zł. Co ciekawe, sklep jako przewidywaną datę dostawy przewiduje 18 luty 2013. Jest to o tyle dziwne, że w innych europejskich sklepach, w których także rozpoczęła się przedsprzedaż – termin dostawy został przewidziany na marzec. Czy to oznacza, że w Polsce Xperia Z pojawi się szybciej, niż np. w Wielkiej Brytanii? Jakoś ciężko mi w to uwierzyć – ale mam nadzieję, że się mylę.

Gwoli przypomnienia, Xperia Z to nowy flagowiec Sony, który został oficjalnie zaprezentowany zaledwie wczoraj. Urządzenie ma naprawdę imponującą specyfikację. Zamontowano w nim czterordzeniowy chipset Snapdragon S4 Pro, o taktowaniu 1.5 GHz, 5-calowy ekran 1080p, 2 GB RAM, 13 MP kamerę itp. itd. Smartfon ma także miły dla oka design oraz certyfikat IP57, zapewniający o jego wodoszczelności i odporności na pyły. Miejmy tylko nadzieję, że cena 2799 zł w dniu premiery nieco spadnie, gdyż teraz jest delikatnie mówiąc – zaporowa.

Źródło: Sonymobile-sklep.pl