Android 4.1 Jelly Bean

Sony Xperia M, L oraz SP nie dostaną KitKata

Sony za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowało, że smartfony Xperia M, Xperia L oraz Xperia SP – już na zawsze pozostaną z zainstalowanym systemem Android, w wersji Jelly Bean. Tym samym oznacza to, że posiadacze tych trzech urządzeń mogą zapomnieć, że Sony kiedykolwiek wypuści dla nich upgrade do KitKata.

Android 4.1 Jelly Bean

Xperia M, Xperia M Dual oraz Xperia SP działają w tej chwili na bazie Androida 4.3 Jelly Bean, podczas gdy Xperia L pozostała nieco w tyle i działa w oparciu o Android 4.2 Jelly Bean.

Dlaczego Sony postanowiło „zarżnąć” te smartfony likwidując dla nich wsparcie programowe? Oficjalnej przyczyny takiej decyzji pewnie nigdy nie poznamy. Możemy się jedynie domyślać, że Sony nie chce po prostu wydawać pieniędzy na aktualizowanie sprzętów, które nie sprzedają się już tak dobrze, jak nowe smartfony. Za słaba specyfikacja raczej nie wchodzi tutaj w grę – wszystkie wymieniane urządzenia posiadają 1 GB RAM oraz chipsety z rdzeniami Krait. Jedyne, co pozostaje teraz posiadaczom tych urządzeń, to wgrać na nie jakiś nieoficjalny soft, np. CyanogenMod (wspiera on modele M, L oraz SP i zapewne działa nawet lepiej, niż oficjalne oprogramowanie).