Sony Xperia M

Sony Xperia M wyceniona w UK i Niemczech

Sony Xperia M swoją premierę miała 4 czerwca, jednak japoński producent nie ujawnił wtedy ceny tego smartfona. Dzisiaj, po ukazaniu się pierwszych, przedsprzedażowych ofert urządzenia, możemy się nareszcie dowiedzieć ile za Xperię M będzie trzeba zapłacić.

Sony Xperia M

W Niemczech można już zamawiać zarówno wariant z single-SIM, jak i dual-SIM. Pierwszy z nich u naszych zachodnich sąsiadów wyceniono na 239 euro (ok. 1035 zł). Wersja z dual-SIM jest tam oczywiście oczywiście nieco droższa i kosztuje 299 euro (ok. 1295 zł).

Brytyjskie sklepy za Xperię M życzą sobie nieco więcej, gdyż wariant z single-SIM kosztuje tam 228 funtów (ok. 1160 zł). Xperia M obsługująca dwie karty SIM póki co w UK się nie pojawiła.

Aby odświeżyć Wam pamięć przypomnę tylko, że urządzenie jest wyposażone w 4″ ekran TFT o rozdzielczości FWVGA, dwurdzeniowy 1GHz CPU Krait, 1GB RAM oraz (to chyba najsłabsza strona smartfona) zaledwie 4GB pamięci użytkownika. „Pod maską” znajdziemy też 5MP kamerę, NFC, kamerkę do wideorozmów oraz Android w wersji 4.1 Jelly Bean.

Czy cena 1000 zł (obstawiam, że mniej więcej właśnie tyle wersja single-SIM będzie finalnie kosztować) to dużo za taki smartfon? Według mnie to spory koszt. Przecież za 1000 zł można u nas kupić np. Xperię S, która prawie pod każdym względem gromi Xperię M. Nie wspomnę już o Xperii T, której cena kształtuje się również w tych okolicach. Z ostatecznym osądem wstrzymajmy się jednak do pojawienia się modelu Xperia M w sklepach, co według Sony nastąpi w trzecim kwartale tego roku.

Źródło: XperiaBlog