Sony Xperia M2 Aqua

Sony Xperia M2 Aqua – M2 wzbogacona o certyfikat IP68

Sony bez zbędnego rozgłosu wprowadziło do swojej oferty kolejny smartfon z linii M. Poznajcie model Xperia M2 Aqua, czyli wodoodporną wersję Xperii M2.

Sony Xperia M2 Aqua

Sony Xperia M2 Aqua ma się czym pochwalić, gdyż sprzęt został opatrzony najwyższym ze smartfonowych certyfikatów, czyli IP68. Oznacza to, że M2 Aqua jest w stanie przetrwać zanurzenie w metrowej wodzie, i to bez ograniczenia czasowego. Wychodzi więc na to, że możemy taplać się z Aqua w basenie ile tylko chcemy. Dodatkowo IP68 świadczy o całkowitej ochronie przed wnikaniem pyłu, co Sony postarało się ukazać fotografując Xperię M2 Aqua ubabraną w mące.

Sony Xperia M2 Aqua - mąka

Co ze specyfikacją? Ta pozostała taka sama, jak w zwykłej Xperii M2. Mamy tu więc 4.8″ ekran qHD, chipset Snapdragon 400 (4x Cortex-A7 @ 1.2 GHz, Adreno 305 oraz 1 GB RAM). Bateria ma z kolei pojemność, wynoszącą 2300 mAh.

W urządzeniu znajdziemy też 8 Mpix / 1080p kamerę z sensorem Exmor RS, 8 GB pamięci na dane oraz slot na kartę microSD. Nie zabrakło oczywiście łączności 4G LTE, Wi-Fi, Bluetooth, NFC oraz ANT+ (służącego do podłączania wszelkiego rodzaju sportowych akcesoriów).

Sony Xperia M2 Aqua będzie na starcie dostępna z systemem Android 4.4 KitKat (standardowa M2 dopiero dostaje aktualizację do tej wersji systemu).

Kiedy M2 Aqua wyląduje w sklepach? Według Sony Europejczycy mogą liczyć na jej debiut jesienią. W kwestii ceny japoński producent zdradził jedynie, że Xperia M2 Aqua ma ma kosztować tyle, co sprzęt ze średniej półki. W praktyce oznacza to, że nie powinniśmy za nią zapłacić więcej, niż 900-1000 zł.