Sony Xperia M2 – rzut

Sony Xperia M2, czyli czterordzeniowy średniak

Sony na barcelońskich targach Mobile World Congress pokazało nie tylko flagowy smartfon Xperia Z2, ale także średniaka Xperia M2. Jaką specyfikacją dysponuje to androidowe urządzenie?

Sony Xperia M2 - rzut

Xperia M2 posiada spory, 4.8″ ekran TFT, którego rozdzielczość to 540 x 960 pikseli. Wewnątrz siedzi chipset Qualcomm Snapdragon 400 z czterema rdzeniami Cortex-A7 o taktowaniu 1.2 GHz, grafiką Adreno 305 oraz 1 GB pamięci RAM. Jako zasilanie mamy tu 2330 mAh baterię.

Sony Xperia M2 - w dłoniach

Jeśli chodzi o pamięć na dane, jest jej tu 8 GB, ale można ją rozszerzyć kartą microSD. Sony w modelu Xperia M2 zamontowało również 8 MP kamerę z sensorem Exmor RS, posiadającą pojedynczy flesz LED oraz możliwość nagrywania filmów 1080p.

Jeśli chodzi o łączność, Sony Xperia M2 oferuje 4G LTE, 3G z HSPA, GPS z GLONASS, NFC, Wi-Fi z DLNA oraz Bluetooth 4.0 i radio FM. Dostępny jest też wariant smartfona z dual SIM.

Sprzęt działa w oparciu o Android 4.3 Jelly Bean, niestety Sony nie wspomniało nic na temat ewentualnej aktualizacji do 4.4 KitKat. Zakładam jednak, że w momencie sklepowego debiutu tego urządzenia będzie już dostępny odpowiedni upgrade. Jeśli Sony chce wyrobić sobie lepszą renomę to chyba nie wypada, aby tej klasy sprzęt wypuszczać na rynek z przestarzałą wersją OS’a.

Co z ceną i datą wejścia do sklepów? Według Sony sprzęt pojawi się w ofertach sprzedawców w kwietniu. Cena urządzenia powinna wynieść około 220€, czyli jakieś 915 zł.