Android 4.1 Jelly Bean

Sony Xperia P, Go oraz E dual dostaną Jelly Bean jeszcze w tym tygodniu

Sony jest nareszcie gotowe, aby udostępnić Jelly Bean 4.1 dla smartfonów Xperia P, Xperia go oraz Xperia E dual. Dystrybucja nowego firmware ma się rozpocząć jeszcze w tym tygodniu.

Android 4.1 Jelly Bean

Niniejsza informacje jest oficjalna i pochodzi prosto od Sony, więc nie ma tu mowy o niewiarygodnym źródle. Jak to zwykle bywa, aktualizacja do Jelly Bean będzie udostępniana stopniowo, region po regionie. Według Sony jej finisz ma nastąpić z końcem maja, więc posiadaczom Xperii P, Xperii go oraz Xperii E dual radzę się do tego momentu nie irytować.

Co daje Jelly Bean? Przede wszystkim smartfon, za sprawą Project Butter, dostanie „kopa” wydajnościowego. Możecie się spodziewać, że interfejs użytkownika zacznie działać dużo szybciej. Wśród aplikacji pojawi się też Google Now, czyli twór firmy z Mountain View, który ma nam pomóc uporządkować sobie życie. Do opcji trafi także tryb STAMINA, który zwiększy żywotność baterii, a to dzięki zaawansowanym, energooszczędnym „sztuczkom” programowym. Dodatkowo znajdziecie tu nowy tray aplikacji oraz zaktualizowane programy Walkman, Album oraz Movie. Więcej na temat systemu Android 4.1 JB możecie przeczytać tutaj.

Kto następny w kolejce po Jelly Bean? Według Sony, już pod koniec maja powinny go otrzymać smartfony Xperia S, Xperia SL, Xperia ion oraz Xperia acro S. Miejmy nadzieję, że Japończycy dotrzymają słowa i obejdzie się bez zbędnych opóźnień.

Źródło: Sony