sony-xperia-s-0

Sony Xperia S – przykładowy film 1080p nakręcony smartfonem

Sony Xperia S z 12MP sensorem Exmor R, będzie z pewnością jednym z najlepszych smartfonów tego roku. Jeśli zastanawiałeś się, czy dzięki Xperia S można nakręcić dobry film FullHD – to właśnie tu znajdziesz odpowiedź.

sony xperia s

Chyba najgorsze miejsca, do robienia zdjęć i kręcenia filmów praktycznie każdym smartfonem – to te, z kiepskimi warunkami oświetleniowymi. Jeden ze szczęśliwych posiadaczy Xperii S, postanowił przetestować swój smartfon na koncercie tajskiej grupy „25 Hours”, gdzie panowało bardzo trudne oświetlenie. Jak sobie z tym wyzwaniem poradził Sony Xperia S? Zobaczcie poniżej i pamiętajcie, aby włączyć możliwie najwyższą jakość wideo.

Nie wiem jak na Was, ale na mnie film wywarł spore wrażenie. Jakość nagrania jest bardzo dobra, film nagrał się płynnie i bez najmniejszych przycinek. Na pochwałę zasługuje również dźwięk, któremu ciężko coś zarzucić – należy też pamiętać, że YouTube w jakiś sposób kompresuje filmy i pogarsza ich jakość.

Miejmy tylko nadzieję, że konkurencja, która wkrótce wypuści swoje nowe smartfony (np. Samsung swój Galaxy S III) – sprosta wymaganiom i ich urządzenia też nagrają film, w równie dobrej jakości, co Xperia S.

Źródło: XperiaBlog