Sony-Xperia-Sola-0

Sony Xperia Sola oficjalnie zapowiedziany

Sony oficjalnie zaprezentował smartfon, który do tej pory znaliśmy pod nazwą MT27i Pepper – model Xperia Sola.

Sony Xperia Sola

Sony MT27 Pepper mogliśmy zobaczyć już kilka dni temu, na pierwszym zdjęciu prasowym tego modelu. Całe szczęście, dzisiaj możemy już w pełni poznać wygląd i parametry Xperia Sola.

Według Sony, smartfon trafi do sklepów w drugim kwartale tego roku i będzie dostępny w kolorach: czarnym, białym i czerwonym. Jeśli chodzi o parametry, mamy tutaj 3.7-calowy ekran „Reality Display” z silnikiem Mobile BRAVIA i rozdzielczością FWVGA (854×480 pikseli), dwurdzeniowy chip ST Ericsson NovaThor U8500 z procesorem 1GHz, oraz 8GB pamięci wewnętrznej (którą można rozszerzyć kartą microSD). Xperia Sola to także 5MP kamera z możliwością nagrywania filmów 720p, aGPS, Bluetooth, WiFi, NFC, 1,320mAh bateria i Android 2.3 Gingerbread (będzie zaktualizowany do Ice Cream Sandwich).

Smartfon posiada też takie technologie, jak xLOUD, 3D surround, oraz tzw. „floating touch” – dzięki któremu możemy obsługiwać ekran dotykowy, bez jego dotykania (wystarczy przesuwać palec nad ekranem).

Wracając do daty premiery, Sony France poprzez swoje konto Twitter podało, że Sola pojawi się w 14 tygodniu roku (między 2 a 8 kwietnia) i ma kosztować €329 (ok. 1350zł).

Źródło: SonyMobile, Twitter