Sony Xperia SP – upgrade z 08-2013

Sony Xperia SP dostaje aktualizację, niestety bez Androida 4.2.2

Smartfony Sony Xperia SP zaczęły właśnie otrzymywać nowy firmware, oznaczony numerem 12.0.A.2.245. Upgrade jest dostępny zarówno dla wersji z HSPA+, jak i LTE (modele C5302 oraz C5303). Posiadaczom tego smartfona bardzo chciałbym powiedzieć, że dzięki niemu ich Android zostanie podniesiony do wersji 4.2.2, niestety tak się nie stanie.

Sony Xperia SP - upgrade z 08-2013

Po instalacji nowego softu sami zobaczycie, że wersja systemu Xperii SP pozostanie niezmieniona (Android 4.1.2). Nie ma się jednak co tym przejmować, pamiętajcie, że wielu użytkowników ma jeszcze gorzej niż Wy – ich smartfony „gniją” z Andkiem w wersji 4.0.4 Ice Cream Sandwich, albo nawet Gingerbread.

Co w ogóle daje nowa wersja oprogramowania, oznaczona jako 12.0.A.2.245? Najbardziej zauważalnymi zmianami jest przeźroczyste menu i pasek powiadomień. System dostał też nowy rząd ustawień w panelu powiadomień oraz kilka nowych tzw. Small Apps. Lista zmian obejmuje także udoskonaloną kamerę (głównie pod względem robienia zdjęć w słabym świetle). Pewnie ucieszą się wszystkie osoby, których wkurzały szare przyciski na pasku nawigacyjnym – Sony zmieniło je z powrotem na czarne.

Sony Xperia SP - upgrade z 08-2013

Jak więc sami widzicie, upgrade jest tylko kosmetyczny i nie przynosi żadnych rewolucyjnych zmian. Mimo wszystko w oczekiwaniu na Android 4.2.2 Jelly Bean warto go pobrać, bo naprawia kilka błędów i wprowadza parę nowych funkcji. Przypominam też, że Xperia SP znajduje się na liście urządzeń, które dostaną „Zielonego Robocika” w wersji 4.3, jest więc na co czekać.

Źródło: XperiaBlog