Sony Xperia SP

Sony Xperia SP: ekran LCD HD, dwa rdzenie Krait i LTE

Sony Xperia L to nie jedyny, pokazany dzisiaj przez japońskiego producenta smartfon. Xperia SP to drugie urządzenie, o nieco mocniejszej specyfikacji, niż L.

Sony Xperia SP

Sony Xperia SP to podobnie jak model L, smartfon ze średniej półki. Urządzenie działa w oparciu o Android 4.1 Jelly Bean, ma 4.6-calowy ekran Bravia Engine 2 LCD o rozdzielczości 720p (ekran według producenta jest „super-czuły” i potrafi wykryć dotyk nawet wtedy, gdy nasza dłoń jest ubrana w rękawiczkę) oraz 1.7 GHz, dwurdzeniowy chipset Qualcomm Snapdragon MSM8960 Pro. Na pokładzie znajdziemy też 1 GB RAM, 8 GB ROM, 8 MP kamerę Exmor RS (plus kamerka VGA o wideorozmów), slot na kartę microSD, Bluetooth, GPS/GLONASS, Wi-Fi oraz microUSB (MHL), NFC i LTE.

Jeśli chodzi o zasilanie Sony Xperii SP, mamy tu 2,370 mAh ogniwo, które według Japończyków starcza na 635 godzin czuwania w sieci GSM, 734 godziny UMTS lub 709 godzin w LTE. Czas rozmów na jednym ładowaniu, to 18 godzin i 53 minuty.

Podobnie, jak w Xperia L, tak i ten smartfon wejdzie do sklepów w drugim kwartale tego roku. Niestety, Sony nie ujawniło jeszcze ceny Xperii SP (plotki mówią o cenie 300 euro, czyli ok. 1250 zł).

Aktualizacja: Pojawiły się informacje na temat ceny smartfonu. U naszych zachodnich sąsiadów urządzenie będzie sprzedawane w cenie 419 euro (ok. 1755 zł), natomiast na terenie Holandii w kwocie 399 euro (ok. 1670 zł).

Źródło: Sony