Sony Xperia SP

Sony Xperia SP – nowe szczegóły

Portal XperiaBlog opublikował kilka nowych szczegółów, dotyczących smartfonu Sony Xperia SP (C530X) ‘HuaShan’. Czego dowiadujemy się o modelu SP?

Sony Xperia SP

Xperia SP oczywiście nie została jeszcze oficjalnie zaprezentowana. Do tej pory wiedzieliśmy, że ma to być smartfon oparty o chipset Qualcomm Snapdragon S4 Pro MSM8960T z 1.7 GHz, dwurdzeniowym procesorem i grafiką Adreno 320. Wyświetlacz w SP ma stanowić matryca, o rozdzielczości HD 720p.

Nowe szczegóły mówią o 4.6-calowym ekranie, aluminiowej ramie obudowy (ze wszystkich czterech stron) oraz plastikowych „plecach”. Pojemność pamięci wewnętrznej ma wynieść 8 GB (trochę mało, jednak można ją rozszerzyć kartą microSD). Jeśli chodzi o aparat, ma tu być 8 MP Exmor RS.

Najciekawszą funkcją w nowym smartfonie, ma być możliwość personalizowania przeźroczystego, świecącego paska na obudowie w taki sposób, aby powiadamiał o konkretnych wydarzeniach (czego niestety nie dało się robić w smartfonach serii Xperia NXT z 2012 roku).

Co do gabarytów i wagi, słuchawka ma mierzyć 130.6 x 67.1 x 9.98 mm i ważyć 155 gramów. Oficjalna premiera urządzenia nastąpi w przyszłym tygodniu, na Mobile World Congress w Barcelonie.

Źródło: XperiaBlog