Sony Xperia L

Sony Xperia SP oraz Xperia L trafiają do europejskiej przedsprzedaży, jakie są ceny urządzeń?

Smartfony Sony Xperia SP oraz Xperia L, są już dostępne w ofercie przedsprzedażowej, w kilku, europejskich krajach. Na ile wyceniono urządzenia?

Sony Xperia L

Sony Xperia L

Sony Xperię SP można już zamawiać m.in. w Wielkiej Brytanii, Holandii, Włoszech i Niemczech. Brytyjski sklep Cove, który zapowiada dostępność urządzenia na 30 kwietnia, wycenił SP na 323 funty (ok. 1565 zł).

W Niemczech za Xperię SP trzeba zapłacić w przedsprzedaży trochę mniej, niż w UK. Smartfon kosztuje w tamtejszym sklepie Guenstiger, 363 euro (ok. 1508 zł). Najdrożej jest w Holandii i Włoszech, gdzie wyceniono go aż na 400 euro (ok. 1662 zł).

Jeśli chodzi o Xperię L, w brytyjskim Clove przyjdzie nam za nią zapłacić 234 funty (ok. 1133 zł). Sklep obiecuje, że pierwsze dostawy ruszą na początku maja. Nieco drożej jest w Niemczech, gdyż tamtejszy Amazon za model Xperia L chce 300 euro (ok. 1247 zł). Cena we Włoszech wygląda identycznie.

Holenderskie sklepy także prowadzą zapisy na Xperię L. Za ten smartfon trzeba tam teraz wyłożyć 280 euro (ok. 1163 zł). Co ciekawe, w tym kraju słuchawka ma się pojawić najszybciej, bo już 25 kwietnia.

Niestety, w Polsce nie udało mi się znaleźć sklepu, który już by rozpoczął sprzedaż Xperii SP lub Xperii L. Jeśli miałbym przewidzieć cenę tych dwóch modeli, to obstawiam, że za SP będzie trzeba u nas zapłacić około 1600 zł, natomiast za L jakieś 1200 zł.

Źródło: GSMArena