Sony Xperia SP i Xperia V

Sony Xperia SP – większy brat Xperii V?

Xperia SP, która wcześniej pojawiała się jako Sony C530X, lub Sony HuaShan – została po raz kolejny ujawniona. Tym razem mam dla Was kilka nowych zdjęć i nieco danych technicznych tego urządzenia.

Sony Xperia SP i Xperia V

Sony Xperia SP (po lewej) i Xperia V (po prawej)

Xperia SP będzie najprawdopodobniej gwiazdą zbliżających się targów Mobile World Congress, jednak już teraz, dzięki anonimowym użytkownikom pierwszych egzemplarzy tej słuchawki, możemy ją zobaczyć i nieco poznać jej specyfikację. Co więc wiemy na temat tego smartfona?

Na zdjęciach, które widzicie w niniejszym artykule, po lewej stronie widać Xperię SP, natomiast po prawej Xperię V. Jak możecie zauważyć, model SP jest nieznacznie większy od 4.3-calowej Xperii V. Możemy się więc domyślać, że ekran w Xperii SP ma około 4.5-cala. Wcześniejsze plotki wspominały także, że jest to matryca 720p.

Według informacji wiemy także, że smartfon będzie (tak, jak Xperia V) napędzany dwurdzeniowym chipem Qualcomm Snapdragon S4 Pro MSM8960T, z procesorem Krait taktowanym częstotliwością 1.7 GHz oraz GPU Adreno 320. System stanowi tu oczywiście Android, w wersji 4.1.2 Jelly Bean.

Do sklepów mają trafić trzy warianty smartfonu – C5302, C5303 oraz C5306. C5303 będzie wyposażony w łączność LTE, natomiast dwa pozostałe – w HSPA. Oficjalna prezentacja Xperii SP nastąpi najprawdopodobniej w dniach 25-28 lutego, na targach MWC 2013 w Barcelonie.

Źródło: Xperia Blog


  • Nazir

    Za Sony badziewia bez aktualizacji android już dziękuję.

    Nowy smartfon tylko Nexus lub top model z WP8