Sony Xperia T

Sony Xperia T i Xperia TX dostają aktualizację firmware z kilkoma nowymi funkcjami

Sony Mobile właśnie rozpoczęło aktualizowanie oprogramowania w modelach Xperia T i Xperia TX. Firmware niesie ze sobą kilka nowych, ciekawych funkcjonalności.

Sony Xperia T

Smartfony Xperia T i Xperia TX zostały po raz pierwszy zaprezentowane w sierpniu tego roku, na targach IFA 2012. Według Sony, aktualizacja dla tych dwóch modeli daje m.in. kilka nowych funkcjonalności, a co dokładnie?

 • Miracast – czyli klonowanie ekranu smartfona na telewizorze poprzez Wi-Fi. W skrócie – łączymy się smartfonem z kompatybilnym TV poprzez Wi-Fi. Po połączeniu wszystko, co jest widoczne na ekranie smartfona, widać także na telewizorze. Można w ten sposób na wielkim ekranie przeglądać zdjęcia, odtwarzać filmy, surfować po internecie, grać itp.
 • HD Voice – czyli dźwięk HD podczas rozmów telefonicznych. Ta funkcja znacząco podnosi jakość dźwięku, gdy rozmawiamy z kimś przez telefon (tę funkcję dostał tylko model Xperia T).
 • Aplikacje multimedialne Sony – japoński producent dodał własny Album, dzięki któremu ulepszono wyświetlanie zdjęć i nagrań wideo oraz pokaz slajdów. Znajdziemy też nowy odtwarzacz wideo (Filmy), który ma uproszczony sposób sterowania. Aplikacja WALKMAN dodaje funkcję generowania playlisty w zależności od naszego nastroju, elegancki interfejs użytkownika oraz możliwość ściągnięcia informacji na temat albumów i ich okładek.
 • Wydłużony czas czuwania – teraz obydwa smartfony powinny w stanie czuwania wytrzymać nawet cztery razy dłużej, niż poprzednio.

Upgrade jest podobno już dostępne do pobrania na terenie Europy. Tradycyjnie mam do Was prośbę – jeśli komuś uda się zaktualizować swój telefon, niech podzieli się wrażeniami w komentarzu, pod artykułem.

Źródło: Sony, MobileBurn


 • karol sxT

  jak moją xperię podłączyłem do kompa, to po próbie aktualizacji tel nie chce się włączyć ;/ włącza się do momentu pojawienia loga SONY a po chwili się resetuje… i tak w kółko :( dlaczego tak się dzieje? ;/ chyba czeka mnie serwis ;/

  • http://smartfan.pl Pest

   Wygląda na to, że telefon wpadł w tzw. pętlę i bez ponownego flashowania aktualizacji się nie obejdzie. Są sposoby, żeby go postawić na nowo, ale nie wiem, czy nie naruszają gwarancji. Najlepiej będzie chyba oddać do serwisu, tam powinni to zrobić w miarę szybko.

 • wojtek xperiaT

  Brak dojścia do plików w wew. pamięci telefonu. Nadal zbyt męczące wejście do szukania kontaktów w książce tel. Moim zdanie na wyświetlaczach hd powinno być czarne tło menu. Mimo że super ekran to jednak o klasę niżej niż w samsungu. No i jakiś plastikowy ciężko go doczyścić. Grubość tel. jest oszukana, wydaje się, że jest cienki a jak przyłożysz do samsunga 2 to jest o wiele grubszy. Mam go od kilku dni a już chcę wrócić do samsunga. Jestem laikiem, a wiele bym poprawił w menu. Może następne aktualizacje coś wniosą, bo na razie telefon wypada bardzo przeciętnie. Po cholerę odpalać trzeba go bocznym przyciskiem też męczące. Sony to przecież dobra firma a wypuszczają taki sobie produkt. Niech się Sony zgłosi do mnie to zrobimy z tego tel. przyjazny smartfon. Posiadacz XPERIA T :-)