Sony Xperia T2 Ultra

Sony Xperia T2 Ultra też dostaje KitKat, Xperia E1 i M2 następne w kolejce

Kilka godzin temu Sony Mobile na swoim oficjalnym blogu poinformowało, że rozpoczyna aktualizację modelu Xperia T2 Ultra do Androida 4.4 KitKat.

Sony Xperia T2 Ultra

Nowy soft powinien pojawić się dla wszystkich posiadaczy tego smartfona za pośrednictwem OTA (Over-the-Air). Co nowego w tym sofcie? Xperia T2 Ultra dostała przede wszystkim odświeżony UI, a smartfon powinien teraz działać nieco szybciej. Sony zaktualizowało też swoje właśnie aplikację i wzbogaciło urządzenie o kompatybilność ze sprzętem SmartWear (jak np. SmarBand SWR10). Mimo wszystko pamiętajcie, że nowy firmware niekoniecznie musi się pojawić u wszystkich w jednym momencie. Jak zwykle, zapewne upgrade będzie przebiegał etapami.

To jednak nie koniec dobrych informacji dla posiadaczy smartfonów od Sony. Firma dała również znać, że Android 4.4 KitKat w następnej kolejności pojawi się dla smartfonów Xperia E1 oraz Xperia M2. Jeśli soft zostanie już wydany, na pewno poinformuję was o tym za pośrednictwem SmartFan.pl.

Jeśli jesteśmy już przy aktualizacjach oprogramowania systemowego, to dodam tylko, że Sony jest ostatnio w tej kwestii całkiem ogarnięte. Ten producent, podobnie jak Nokia, informuje swoich klientów o debiucie nowych aktualizacji. Niestety póki co nie można tego samego powiedzieć o np. Samsungu, który po prostu rozpoczyna upgrade bez jakiegokolwiek info. Podobnie robi LG oraz HTC. Szkoda, że niektórzy producenci smartfonów nie biorą przykładu z Sony – przecież bardzo duża rzesza posiadaczy smartfonów z niecierpliwością czeka na nowy soft i chciałaby wiedzieć o nadchodzącej aktualizacji.