Sony-Xperia-Tablet-S-0

Sony Xperia Tablet S oficjalnie zaprezentowany

Japoński producent formalnie zaprezentował swój najnowszy tablet. Oto oparty o system Android Ice Cream Sandwich – Sony Xperia Tablet S.

Sony Xperia Tablet S


Potwierdził się wcześniejsze plotki i przecieki, dotyczące tabletu Sony. Xperia Tablet S ma na swoim pokładzie czterordzeniowy chip nVidia Tegra 3, 9.4-calowy ekran IPS LCD o rozdzielczości 1280×800 pikseli, 8MP kamerę główną i 1MP przednią. Do dyspozycji użytkownika będzie także pełnowymiarowy slot na karty SD, USB oraz HDMI. Sony widzi swój tablet w roli pilota do domowych sprzętów, dlatego w urządzeniu zamontowano archaiczny już moduł podczerwieni (IR). Dzięki niemu tablet z powodzeniem posłuży nam do przełączania kanałów na telewizorze, czy też zaprogramowania nagrywarki telewizyjnej.

Sony zapewniło swojemu tabletowi cały szereg akcesoriów – począwszy od dołączanej klawiatury, poprzez głośniki, a skończywszy na stacji dokującej.

Do sklepów trafią różne wersje pamięciowe Xperia Tablet S – z 16, 32 i 64GB pamięci wewnętrznej. Ich ceny wyniosą odpowiednio: 399$ (ok. 1320zł), 499$ (ok. 1650zł) i 599$ (ok. 1980zł). Według producenta, tablet będzie dostępny w sprzedaży już od 7 września.

Źródło: SonyMobile