Sony Xperia UL

Sony Xperia UL oficjalnie zaprezentowana… w Japonii

Sony Xperia UL pojawiła się dzisiaj w ofercie japońskiego operatora KDDi. Smartfon wiele podzespołów dzieli z Xperią Z, jak np. 5-calowy ekran Full HD oraz wodoszczelną i kurzoodporną obudowę.

Sony Xperia UL

Wewnątrz smartfona znajdziemy m.in. 1.5 GHz, czterordzeniowy procesor, 2 GB pamięci RAM, grafikę Adreno 320 oraz 13 MP kamerę, która potrafi przechwytywać zdjęcia, z szybkością 15 klatek na sekundę i nagrywać filmy Full HD. Xperia UL ma jednak coś, czego w Xperii Z zabrakło, a mianowicie dedykowany przycisk spustu migawki. Tak w ogóle to szkoda, że producenci zapominają o tej funkcjonalności, która przecież bardzo ułatwia życie podczas robienia zdjęć.

Sony nie poskąpiło także modułów łączności. Mamy tu m.in. NFC, DLNA oraz port podczerwieni IR. Jedyną rzeczą, którą Sony niestety “skopało”, jest system operacyjny. W modelu Xperia UL zastosowano nie najnowszą już wersję OS Android, 4.1 Jelly Bean. Oczywiście japoński producent wypuści w swoim czasie odpowiednią aktualizację, jednak kiedy to nastąpi? Tego niestety nie wiadomo. Warto jednak pamiętać, że Sony nie należy do “przodowników”, jeśli chodzi o tempo wdrażania upgrade’ów.

Według Sony, Xperia UL będzie dostępna w Japonii, począwszy od 25 maja, w kolorach czarnym i różowym. Czy smartfon ma szansę na pojawienie się poza Japonią? Niestety, nic na to nie wskazuje. Urządzenie będzie najprawdopodobniej sprzedawane wyłącznie w sieci KDDi.

Źródło: Sony Mobile