Sony-Xperia-V-0

Sony Xperia V – cena i data wejścia do sklepów

Gdyby ktoś „ostrzył sobie zęby” na wodoodporną Xperię V – będzie niestety jeszcze musiał trochę poczekać. Smartfon pojawi się w sklepach dopiero pod koniec roku.

Sony Xperia V

Jeden ze szwedzkich sklepów internetowych, Dustin.se – rozpoczął przedsprzedaż wodoszczelnego smartfona Sony, modelu Xperia V. Urządzenie wyceniono w nim na 4299 koron szwedzkich, czyli według dzisiejszego kursu, jakieś 2120 zł. Według sklepu, wysyłka Xperii V rozpocznie się dopiero 3 grudnia. Dlaczego w ogóle warto czekać na ten smartfon?

Urządzenie przedstawia się naprawdę nieźle, ma dwurdzeniowy 1.5 GHz procesor, 1 GB RAM, 8 GB pamięci użytkownika, 4.3-calowy ekran o rozdzielczości HD oraz 13 MP kamerę. Ważną cechą Xperii V, jest oczywiście certyfikat IP57, według którego smartfon jest wodoszczelny (do 1 metra zanurzenia przez 30 min) i kurzo-odporny.

Nie wiadomo oczywiście, czy sklep Dustin.se ma sprawdzone informacje na temat daty wejścia do sklepów i ceny urządzenia. Osobiście mam jednak nadzieję, że Xperia V pojawi się na początku grudnia także i w Polsce.

Źródło: PhoneArena