Sony Xperia V

Sony Xperia V dostaje Jelly Bean

Wodoszczelny smartfon Sony Xperia V (LT25i) – właśnie dostaje aktualizację do Android 4.1.2 Jelly Bean. Czy smartfon pojawi się w końcu w Polsce?

Sony Xperia V

Według licznych doniesień, Jelly Bean dla Xperii V dociera już do swoich właścicieli w takich krajach, jak Dania, Szwecja, Norwegia, Niemcy, Estonia i Szwajcaria. Firmware nosi numer 9.1.A.0.490 i jest dostarczany poprzez oprogramowanie Sony PC.

Niestety Xperia V nie jest póki co dostępna w oficjalnej, polskiej dystrybucji, więc nie musimy się martwić o aktualizację do JB. Jeśli jednak ktoś w naszym kraju używa modelu Xperia V – to znaczy, że najprawdopodobniej posiada wersję sprowadzaną z zagranicy, dla której Jelly Bean może być już dostępny.

Pewnie wielu z Was przy okazji tej aktualizacji zastanawia się, kiedy Sony ma zamiar wprowadzić Xperię V na polski rynek. Niestety na ten temat póki co brak jest jakichkolwiek informacji. Co prawda m.in. na Allegro można nabyć pojedyncze sztuki – jednak nie pochodzą one z dystrybucji Sony Polska. Szczerze mówiąc zaczynam powątpiewać, czy japoński producent w ogóle zechce sprzedawać model V w naszym kraju.

Źródło: XperiaBlog