Sony-Xperia-V-0

Sony Xperia V w sklepach dopiero w przyszłym roku

Francuski oddział Sony informuje, że premiera smartfona Xperia V została przesunięta na 2013 rok.

Sony Xperia V

Jeśli model Xperia V był na Twojej świątecznej liście zakupów, to niestety muszę Cię zmartwić. Nie sprawdziły się wcześniejsze informacje, według których japoński producent miał wprowadzić Xperię V do swojej oferty już na początku grudnia tego roku. Smartfon trafi do sprzedaży dopiero w styczniu 2013. Oczywiście nie wiadomo, czy opóźnienie dotyczy wyłącznie francuskiego Sony, czy całej Europy. Moje pesymistyczne nastawienie pozwala mi jednak sądzić, iż cała Europa dostanie Xperię V później.

Francuskie Sony podaje też pozytywną informację na temat Xperii V. Okazuje się, że urządzenie wyjęte z pudełka nie będzie działać pod kontrolą systemu Ice Cream Sandwich, lecz Jelly Bean. Ujawniono też cenę smartfona, która ma wynieść 529 euro, czyli około 2200 zł.

Dla przypomnienia, Xperia V to smartfon zaprezentowany pod koniec sierpnia tego roku. Wyposażono go w dwurdzeniowy procek o taktowaniu 1.5 GHz (chipset Qualcomm MSM8960), 8 GB pamięci masowej, 13 MP kamerę, 4.3-calowy ekran HD oraz 1,750 mAh akumulator. Co ważne, słuchawka została opatrzona certyfikatem IP57, który świadczy o jej odporności na kurz i wodę.

Źródło: Sony Xperia France