Sony Xperia Yuga

Sony Xperia Yuga: 5″ ekran OLED i czterordzeniowy chipset Exynos 5?

Sony C660X Yuga, czyli smartfon, który ma konkurować z iPhone 5 – znowu stał się obiektem plotek. Według najnowszych, chińskich źródeł – urządzenie będzie wyposażone w chipset Samsunga.

Sony Xperia Yuga

Sony Xperia Yuga na kiepskim zdjęciu

Jeden z użytkowników chińskiego forum IT168 zdradza nam kilka szczegółów, dotyczących specyfikacji tego urządzenia. Według niego Xperia Yuga będzie wyposażona w samsungowy chip Exynos 5 Quad (czyżby Sony chciało zrezygnować z układów Qualcomm?), 3 GB RAM, 16 MP kamerę – a wszystko to umieszczone za 5-calowym ekranem OLED o rozdzielczości 1080p. Brzmi jak bajka? Słuchajcie dalej – smartfon ma mieć 128 GB pamięci wewnętrznej, 3,000 mAh baterię oraz moduł komunikacji IR (podczerwieni). Dodatkowo słuchawka ma być odporna na kurz i wodoszczelna.

Zważywszy na bardzo mocną specyfikację można by spokojnie uznać, że plotka jest całkowicie nieprawdziwa. Z drugiej jednak strony pewne fakty mogą ją potwierdzać – 5-calowe ekrany 1080p są coraz popularniejsze wśród producentów, Sony stosuje już wodo- i kurzoodporne obudowy (np. w Xperii V), port podczerwieni także znajduje zastosowanie w nowych produktach japońskiego producenta (np. w Tablet S). Niestety, ale są też wątpliwości – we wcześniejszych przeciekach sugerowano, że Yuga będzie wyposażona w 12 MP kamerę.

Sony ma zaprezentować swoje nowe smartfony na targach CES i MWC 2013 (styczeń i luty). Mam nadzieję, że to właśnie wtedy ten japoński producent zaprezentuje coś, co przyćmi inne produkty oraz pozwoli firmie odrobić straty do Samsunga i Apple.

Źródło: IT168